Naše středisko nabízí

Moderní rekreační středisko NETOPÝR v celkové kapacitě 220 lůžek se nachází v krásném prostředí chráněné krajinné oblasti Lužické hory, na rozhraní národního parku České Švýcarsko, na okraji obce Jiřetín pod Jedlovou, asi 5 km jihozápadně od Varnsdorfu a 15 km severně od Nového Boru.
Celý areál prochází od roku 2007 rozsáhlou rekonstrukcí a středisko se rok od
roku stále zvelebuje. Již nyní RS Netopýr nabízí bohaté využití obzvláště v jarních a podzimních měsících, kdy areál využívají především základní školy z celého Ústeckého kraje či Prahy. V letních měsících areál slouží pro letní táborovou činnost výhradně pro dětské kolektivy a mládežnická sportovní soustředění. V areálu můžete potkat jen a jen děti, nepotkáte zde „běžné rekreanty“ jako je tomu ve velkokapacitních rekreačních zařízení. Svým členěním nabízí prostor pro dvě pobytové skupiny s vlastními prostory a vybavením pro činnost. Přínosem může být vzájemná provázanost programu, vzájemné organizování show či soutěžních klání mezi dětmi.

Chatičkový areál:    

Areál má chatkovou část, kde je umístěno 29 chatiček po 4x lůžko; nové, v roce 2013 zmodernizované chaty  pro vedoucí a pro vedení tábora (celkem 14 lůžek), společné moderní sociální zařízení (nově zbudováno v roce 2007 dle evropských norem), společenská místnost s kapacitou 150 míst (rozměr 16x7m se speciálním povrchem, který se používá ve fitness centrech), 2x malá klubovna – kapacita 25 a 20  míst (rozměr 7×4 m linoleum), nově (v r. 2013) zmodernizovaná marodka s ubytováním zdravotníka (kapacita 4lůžka + 2lůžko doprovodné pro zdravotníka), zázemíDSC00297 pro pedagogický doprovod (vychovatelna) a hlavní kancelář pro pracovní povinnosti hlavního vedoucího. Společenská místnost nabízí zázemí jak pro večerní programy, oddílové činnosti a jakoukoli jinou aktivitu. Táborová základna má vlastní technické zázemí (aparatura, disko efekty, apod.) a může tak zajistit pro účastníky opravdu skvělé programy, fascinující zábavnou show a další kulturní činnosti.

1411640972011

Penzion:                     

Kapacita penzionu je 88 lůžek: 4x 4lůžkové a 12x 6lůžkové pokoje   DSC_0646s umyvadlem a WC na pokojích a s balkony. Sprchy (chlapci, dívky zvlášť) jsou společné, nově zrekonstruované umístěné v přízemí. 2x parketové taneční sály (či klubovny), z toho jedna se zrcadlovou stěnou (rozměr 7,6x9m), a dále 1x klubovna s kobercem (rozměr 3,9x7m) . Penzion je vybaven soukromou kuchyňkou (varná konvice, lednička, mikrovlnka) pro pedagogický dozor.

Venkovní zázemí celého areálu poskytuje:
fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, pískoviště, prolézačky vhodné i na posilování, skluzavky pro nejmenší, pingpongové stoly venkovní, 2x ohniště, 2x venkovní taneční prostor 6×12 m: přírodní jeviště – amfiteátr s dřevěnou stage (rozměr 6,3x12m) a druhou zastřešenou venkovní stage s podiem o rozměru 6x12m, vodní nádrž-rybník, venkovní jídelnu (altán) s kapacitou cca 20 míst. RS je 10456275_677667762326402_8431488924559824687_n 10550819_679411338818711_6026798391427788578_nvybaveno velkým zastřešeným pódiem vhodným jak k tréninkům tanečním, aerobikovým, divadelním, apod.,  tak pro pořádání různých show, představení či večerních programů.

Jídelna:

Jídelna je společná pro oba areály, tzn. táborový areál i penzion. Jídelna s kuchyní je umístěna samostatně, cca 20m od penzionu a cca 40m od chatkového tábora. Kapacita jídelny je max. 80 míst + 5 míst na barových židličkách. Znamená to tedy, že v případě plné kapacity areálu, účastníci se na hlavních jídlech dne prostřídají ve 3skupinách. Ale nebojte, vše je prověřeno a léty odzkoušeno a každá skupina si v klidu vychutná své papání včetně přídavků….  V létě lze využít ke stravování i přilehlý venkovní altánek (cca 20 míst).

Další  nabízené služby v areálu za poplatek:

welness  (vířivka, sauna), kiosek a bar, venkovní velkokapacitní gril – pro skupiny zdarma

Okolí:

Okolí nabízí další sportovní využití, v sousedním sportovním centru beachvolejbal, minigolf, tenis, bazén….., Lanové centrum Jedlová –   adrenalinové sporty (káry, koloběžky, lanové centrum…). Terén je vhodný pro
sportovní využití a tréninky sportovních soustředění (kopcovitý i mírně svažitý
terén), umístění v lese poskytuje výborné podmínky např. pro airsoft, paintball, apod. typ sportu.

Služby  RS:

Zajistíme plné provozní zabezpečení, tj. stravování min. 5x denně (vaříme z denně dovážených čerstvých surovin, jídlo připravujeme v parních konvektomatech, pečeme denně vlastní pečivo, jídelníček konzultujeme se zástupcem skupiny, přizpůsobujeme se i dietní stravě – bezlepková, vegetariánská) vč. pitného programu (teplý i studený nápoj po celý den). Samozřejmostí je free wifi síť po celém areálu včetně pokojů a chatek.

Areál má svého stálého smluvního lékaře v Rumburku, cca 12min. jízdy autem. Odborné lékařské ošetření je možné u soukromých lékařů nebo na příslušných odděleních Nemocnice v Rumburku či ve Varnsdorfu (cca 7 min. jízdy autem). V případě nutnosti zajistíme i převoz dítěte k ošetření našimi auty.

Areál je v ústeckém regionu hodnocen jako jeden z největších táborových základen s výborným hygienickým zázemím a parametry. Nabízíme volné termíny dle dohody v termínech červenec – srpen, září – listopad.

FOTOGALERIE