Reporty z tábora I. běh:

Zde Vám budeme přinášet pravidelné reporty, zprávičky a fotečky z dění na táboře Netopýr v termínu 28. 6. – 10. 7. 2014

Rozdělení dětí do oddílů:

1. oddíl družina PERCIVÁLOVÉ spolu s Rytířkami družiny Lenkou a Andrejkou  tvoří: Kristýnka A., Eliška F., Tomáš H., Vít K., Štěpánka K., Kristián K., Šimon K.,Amálka L., Stelinka L., Dianka L., Sofinka L., Zuzanka N., Matěj R., Adélka S., Jára S., Natálka V., Sárka D., Darča K., Laurinka K.

2. oddíl družina RIOVÉ spolu s Rytířkami družiny: Yvetkou a Péťou tvoří: Jára S., Petr K., Pavel K., Daneček V., Sebík L., Jáchym B., Daneček Schl., Martínek B., Marek V., Edík N., Kuba P., Domča B., Natálka K., Valentýnka V., Anička L., Týnka M., Adélka S., Anička Z., Viktorka B., Johanka S., Barča K., Sabča V., Eliška T.

3. oddíl družina BÍLÍ JEZDCI spolu s Rytíři družiny Radkem a Jančou tvoří: Marek H., Vojta H., Matěj B., Saša M., Matěj T., Kuba S., Vojta B., Pepa L., Matěj H., Mikuláš M., Jonáš Č., Adam H., Kristýnka Z., Domča V., Nikol H., Nina Eliška B., Monča K., Bára Ul.

4. oddíl družina RUBILAX spolu s Rytířkami družiny Petrou a Luckou tvoří: Šimon M., Petr Ví, Franta N., Adam J., Rosťa P., Jiří J., Majda V., Eliška N., Eliška P., Nelča Š., Natálka S., Ríša Ko., Petr Va., Martin H., Honza F., Petra Š., Šárka J., Lucka B., Bára Hr., Tereza J., Tereza K.

5. oddíl družina WESSEXOVÉ spolu s Rytířem družiny Tomášem tvoří: Anička Č., Páťa V., Lenka H., Dáša T., Aneta L., Eliška K., Jana M., Natálie G., Petr H., Kristián Z., Robin K., Kuba P., Matěj T., Ríša Ki., Saša V., Martin Zd.

Milí rodičové – aktuální zprávy o dění na LT Netopýr najdete také na Facebooku! Tam dáváme i videa a hlavně v některých dnech přidáváme fotky i v průběhu dne! TAdy přinášíme vždy souhrny jednotlivých dnů. Adresa: https://www.facebook.com/LtNetopyrOsCentrumRoku

13. den 10. 7. 2014 – čtvrtek

Tak za rok! Ahóoooooooj!!! 🙂 Byli jste všichni super!

12. den 9. 7. 2014 – středa

A je před námi poslední táborový den. Žádné smutnění ale ještě nepřichází v úvahu. Dopoledne měly jednotlivé oddíly svůj vlastní program a odpoledne přišla na řadu dražba, přesněji táborový obchod. Za peníze, samozřejmě ty netopýří, si děti mohli zakoupit různé sladkosti a odměny za peníze, které dostávaly za soutěže v průběhu celého tábora.

Večer pak na řadu přišla rozlučková diskotéka, kterou ale přerušila noční bitva se Sasy. Tentokrát, ale armáda krále Artuše vyhrála a Sasové padli k zemi. Děti tak na konec, a na poslední chvíli, opět ovládly hrad Kamelot a hra byla u konce. Navíc pět nejlepších král Artuš pasoval za rytíře Kulatého stolu.

Poté pokračovala diskotéka. A rodiče, ani se neptejte do kolika.. 🙂

11. den 8. 7. 2014 – úterý

Dnešní den by ve znamení sportu. Uskutečnila se totiž velká táborové olympiáda. I když jsme to jako olympiádu nenazývali, tak pro nás to bylo klání všech klání. Tady se ukázalo kdo umí shazovat plechovky nebo kdo si nejlépe rozumí s pingpongovým míčkem. A některé disciplíny rozhodně nebyly ty tradiční, no posuďte sami na fotografiích.

10. den 7. 7. 2014 – pondělí

Pondělí, to byl den jako vymalovaný. Sluníčko už od rána pořádně přitápělo a v táboře nám stejným tempem rostlo i napětí. Večer se totiž konala soutěž o nejhezčí holku a nejhezčího kluka LT Netopýr. Konkurence byla veliká. Od dopoledne se tak jednotliví soutěžící připravovali na svá večerní vystoupení. Pomáhal jim celý oddíl. A jelikož dnes bylo opravdu velké horko, plánovaná bitva se tak nekonala. Ale počkejte. Přeci jen se bitva konala. Byla to však bitva vodní. A tak všechny družiny pod vedením krále Artuše se dala do „osvěžujícího“ boje, kde hlavními zbraněmi byly pet lahve, kbelíky, kelímky, lahvičky, apod., a hlavním nepřítelem každý, kdo šel zrovna okolo……. Po této zdařilé a zábavné bitvě se celý tábor proměnil na centrum služeb. Některá družina poskytovala masáže, druhá kadeřnické služby, další zase líčení nebo věštění z karet. Každý člen družiny si mohl vybrat jakékoliv služby a té využít. O tom, že zájem byl obrovský, asi není potřeba pochybovat.

Večer pak už přišla na řadu samotná soutěž Miss a Missák. Děti soutěžily ve čtyřech disciplínách: představení a losování soutěžní otázky, volná disciplína, parodie vedoucího a promenáda v jakémkoliv převleku. Na osvětleném jevišti děti zápolily dvě hodiny, publikum fandilo jak o život a nakonec se Missákem stal Kristián Z. ze Sassů a Miss Štepánka K. z Perciválů. Sympatie poroty získala Natálka S.

9. den 6. 7. 2014 – neděle

Dnešní report z táborového života bude opravdu připomínat léto. Protože podle předpovědi počasí má být teplo jen do pondělí, tak jsem se dneska rozhodli děti vzít k vodě. Všech pět oddílů proto  vyrazilo na koupaliště. Prostě neděle jak se patří hezky odpočinková. Sami jak vidíte z fotogalerie, odpoledne jak malované. 🙂

Večer, ale na děti už čekal zajímavý program. A opět se musely utkat s Wessexy, nebo-li Sasy. Tentokrát děti měly sesbírat zlaté valouny v podobě eropýřích padesati-eurovek. Ale to by bylo moc jednoduché. Právě tady se své záporné role ujali Sasové. Ti se v pravidelných intervalech otáčeli kolem sebe a když nějaké dítko zahlédli, a nebylo zrovna schované, tak dostalo záporný bod. Je pravda, že Sasové byli hodně tolerantní, a ostatní družiny zase hodně vynalézavé. Sami posuďte z fotografií, kam všude se děti schovaly.

8. den 5. 7. 2014 – sobota

Hrad Kamelot je stále obsazen Sasy a tak rytířům krále Artuše stále nezbývá nic jiného než trénovat a připravovat se na velkou závěrečnou bitvu, která přijde už za pár dnů. Do té doby ale musí všichni přežit. A jak je známo, bez základních surovin jako je voda, nebo cihly na opravy hradu, to prostě nejde. Jenže, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. V  cestě opět stojí Wessexové – nebo-li Sasové, kteří rozhodně nechtějí nic dát zadarmo. Jejich nadvláda nad obsazeným územím je stále hodně silná, ale cesty k jejich obelstění se stále více a více otevírají.

Jednotlivé družiny proto tentokrát zvolily správnou taktiku. Rychlými pohyby, hbitostí a také chytrostí Sasy obelstily a postupně si z jimi bráněného území odnesly přesně to, co potřebovaly. Teď už tedy mají suroviny na další přežití – cihly, písek, vodu, jídlo, maso… Teď už se vše začíná schylovat k velké poslední bitvě.

Večer, po takto náročném úkolu, je vždy čas na relax. Tentokrát se táborem opět rozezněly decibely a děti tancovaly na diskotéce. Ale museli také přemýšlet. Dnes večer totiž mohly hlasovat a zvolit, kdo se zúčastní táborové soutěže Miss a Missák. Výsledky se dozvíme všichni už brzo!

7. den 4. 7. 2014 – pátek

Konečně nám vysvitlo slunce a je teplo! Ano, konečně jsme se poprvé mohli vydat na jiřetínské koupaliště, trochu se ochladit a užít si vodu – konečně to vypadá jako v červenci. Jenže nebyl by to boj o slavný Kamelot, kdyby každá zábava nebyl přerušena nějakým úkolem od krále Artuše. Ano, pokud jste si na fotkách všimli, chybí tam oddíl Wassexů (teď aktuálně přejmenovaný na Sasové), kteří jsou na temné straně síly a bojují proti Artušovské armádě. Ti totiž v té samé chvíli, co se ostatní družiny bavily, vyrazili do lesa a připravili si cestu plnou nástrah, kterou musel každý artušovský bojovník projít, aby se mohl vrátit do tábora.

Jednotlivé skupinky dětí se tak vydaly na cestu plnou nástrah a dobrodružství. Wessexové si rozhodně nebrali servítky a připravili náročné úkoly jak po fyzické stránce, tak i po té přemýšlecí. Děti tak cestou domů musely například skákat v pytli, musely se strefit do plechovek, ale musely i ukázat, že mají výdrž ve skoku přes švihadlo. Jak jsme, ale říkali, nebyly to jen fyzické úkoly. Děti musely například správně odpovědět na některé záludné otázky nebo poznat rostliny, které se vyskytují v okolí hradu Kamelot. Tady nešlo o čas, ale tady šlo o správné plnění úkolů.

Večer pak děti trávily společně jako družiny a měly volný program, který připravil každý vedoucí.

6. den 3. 7. 2014 – čtvrtek

Čtvrteční den se nesl ve znamení velké bitvy o legendární hrad Kamelot. Děti z 1. až 4. oddílu měly za úkol zpět dobít dávný hrad, který obsadili Wessexové, kteří se přiklonili k temné straně a zradili krále Artuše. Bitva se rozhořela hned po odpoledním klidu a přestože se děti snažily Kamelot obsazený nepřítelem zdolat, Artuš na večerní nástup svolal poradu Kulatého stolu. Konstatoval, že neúspěch všechny jen posílí a příště uspějí.

5. den 2. 7. 2014 – středa

Dnešní den se nesl ve znamení příprav na večerní program. K tomu ale až později. Dopoledne se děti rozutekly po oddílech do okolí, kde strávily příjemné dopoledne. Odpoledne pak přišel čas na přípravu večerního programu. Musely se nacvičit scénky, vybrat hudbu a oddílově vše sladit.

Večer pak přišel na řadu samotný galavečer. Děti si připravily scénky ve třech kategoriích. První byla reklama – kdy měli zparodovat nejznámější české reklamy. Viděli jsme tak reklamu na Alzu nebo na minerální vodu. Další disciplína byla volná – tam jsme se třeba podívali na Show Jana Krause. Na konec si děti připravily tance. Každá kategorie byla plná zajímavých nápadů a všichni se dobře bavili.

Umístěni: 1. místo – 4. oddíl, 2. místo – 5. oddíl, 3. místo – 1. oddíl, 4 místo – 3. a 2. oddíl. Zítra je další den, tak dobrou noc z Netopýra!

4. den 1. 7. 2014 – úterý

Úterý se neslo opět ve znamení her a hlavní táborové hry s názvem Excalibur. Dopoledne děti sportovaly a odpoledne se vydaly kousek od tábora na další artušovskou hru. Cílem bylo bránit své vlastní území a naopak z cizího se snažit vzít co nejvíce peněz a to bez toho, aniž by se dětí jejich protihráči dotkli. Byla to docela sranda a děti se opravdu hodně pobavily. Večer pak děti společně vyrazily do Kasína, kde bojovaly za svůj oddíl v „hazardních“ hrách.

3. den 30. 6. 2014 – pondělí

Pondělí se neslo ve znamení cesty na dvůr krále Artuše. Odpoledne děti potkaly svého krále, který jim dal naprosto jasný a zřejmý úkol. Vymyslet pokřik a heslo družiny, namalovat vlajku a také vyrobit družinový erb. Hned po nástupu se tak oddíly vrhly do kreslení a přemýšlení, jak svoji družinu budou prezentovat.

Po večeři děti hrály hru „poznej kdo jsem“, ale to byla jen jedna velká zástěrka, aby až na poslední chvíli zjistily, že je čeká noční nástup a další, nečekané setkání s králem Artušem. Tomu tak vůbec poprvé mohly děti ukázat své erby a vlajky a také říct název oddílu, který děti vymyslely.

Nakonec přišlo na řadu pasování rytířů, tedy vedoucích jednotlivých oddílů, kteří byli pozvání ke Kulatému stolu. A tím příběh teprve odstartoval….

2. den 29. 6. 2014 – neděle

Dnešní den nám pořádně, na dvoře dávného Excalibru, zkomplikovalo počasí, které k nám přivály temné síly ze severu. I tak se ale děti rozhodně nenudily. Po dopoledni, kdy se detailně seznámily s táborem a poznaly blízké okolí, přišlo na řadu Netopýří multikino. Kvůli počasí děti koukaly na pohádku a na film z doby Římanů. Večer se pak všichni sešly na první diskotéce.

1. den 28. 6. 2014 – sobota

Je první den letního tábora a děti už dorazily do světa dávného Excalibru. Cesta proběhla v pořádku a obešla se i bez rytířských soubojů. Ihned po příjezdu, vedoucí rozdělili děti do jednotlivých oddílů a děti tak začaly žít ve svých nových rytířských družinách.

Napsat komentář