Reporty z tábora Netopýr 2018

Den 1.: Táááák a je to tady, první a také příjezdový den je za námi. Úspěšně a v pořádku jsme dorazili do areálu, rozdělili se do oddílů, prošli jsme si areál a seznamovali jsme se s vedoucími a s parťáky ve svém božském oddíle. Také jsme si vybalili všechny věci a vše jsme protřídili tak, aby nám nic v chatičce nesmrdělo…. 🙂 Večer jsme zjistili, kdo bude uctívat jakého boha a také který bůh je bude provádět Olympem. Přišla Apollonka, Afrodita, Poseidon, Hefaistos, Artemisa také zlá Hádeska. Zeus se bohužel dnes nemohl dostavit, ale poslal signál z čistého nebe a zadal úkoly na další den. Potom jsme si vyčistili zoubky a upalovali do postýlky, natěšení na další den! 

Den 2.:  Naše první společné vstávání………….. a hned po tom, co jsme si dali společnou rozcvičku, jsme upalovali na ranní hygienu a na snídani.
Čekala nás důležitá práce, a to vyrobit si Božskou robu, vyzdobit Báň na božskou manu, ozdobit bájný sloupek svého boha a vymyslet píseň.
Všichni to zvládli na jedničku! Odpoledne jsme stihli první hru ! Samozřejmě nám Hádes(ka) nic nedala zadarmo a bojovala proti nám. Pomáhali jí i její poskoci! Ale my jsme se nedali a porazili je!
Večer nás zase navštívili Bohové, ale něco se stalo.. Hádes (ka) se vzbouřila a zničila Bohům jejich amulety, které jim dodávaly sílu a jejich schopnosti.. všichni jsme zvědaví, co se bude dít dál.. ale víme jistě, že Hádes hodná určitě nebude.

 

Den 3.: Ráno jsme zavítali do Athén a Athéňan Džamba s Plavčíkem Mikem Džukenenem alias Kučim si pro děti připravili klasickou řeckou rozcvičku. Dopoledne bylo plné miniher a soutěží, které jsme si moc užili. Potom jsme se šli nadlábnout a odpoledne nás čekal samotný Zeus, který byl hodně rozzlobený a poslal bohy z Olympu pryč, protože ztratily své síly a schopnosti a už nejsou bohové.  Přišel však Hermes s Anubisem a pomohli dětem způsobem, že jim prozradili, jak získat své schopnosti nazpět. Děti ale potřebovaly získat zlatý kalich na předávání božské many, která dodává bohům jejich sílu. Tak se odpoledne utkaly s Hádeskou o suroviny na kalich, které děti dokázaly získat. Večer děti dostaly první božskou manu a zahráli jsme si božskou hru: Co na to Řekové….

 

Den 4.: Dnešní den jsme začali dopoledním Božským Kasínem, které bylo nejen velice divoké, ale hlavně božské ! Bohové si užívali různých her a všichni jsme se dost bavili ! Po skvělém kuřízku, menší oddíly měly odpočinkový program u táborových bazénků a starší oddíly šly na koupaliště. Dali jsme si svačinu a potom si zahráli vodní hry. Přidali se i vedoucí a … bylo to dost mokré a voda lítala uplně všude ! Večer byl dlouhý, ale hlavně: nechyběl božský nástup, kde se rozdala další Božská mana a taky už první díl Amuletu, který dodává bohům jejich sílu. 

 

Den 5: A je tu zase krásný horký letní den. Zdravíme z Netopýra a přinášíme další zprávičky. Dopoledne jsme se snažili ukrást Hádes ce její zbraně a kupodivu: dařilo se nám! Neměla ani šanci a vše jsme jí sebrali. Hra probíhala v lesíku, bylo tam krásný chládek a to bylo super. Protože pařáky pokračují i nadále, zvolili jsme odpolední program  opět vodní ; vodní hry, vodní hrátky a taky koupaliště v obecním areálu Jiřetína p.J. 
Poté byl oddílový program.
Večer ostatní oddíly získaly první díly amuletu a zakončení dne bylo Božskou partičkou od vedoucích. 

 

Den 6.: Dnes dopoledne nás navštívil zase, jako vždy, bůh obchodu a loupeží Hermes a sdělil nám nové informace.
Vznikla z toho hra: Výměnný obchod, při které jsme měnili kartičky, ale Hádesové nám nic nedali zadarmo !
Odpoledne náš les napadli brouci kousáci, byli úúúúúplně všude ! Takže byl úkol jasný, zneškodnit je a vyčistit les. To se nám podařilo…. a poté následovala hra Čísla. Při této hře jsme si dost zaběhali a šli jsme na večeři. Večer nás čekala skvělá diskotéka 

 

Den 7.: Dnes na obyvatele Olympu čekal celodenní výlet. Počasí nám přálo, tedy až na menší spršky, které však po úmorném vedru přišly velice vhod.  Menší oddíly jely na koupaliště  a veliké hřiště do Chřibské a větší oddíly šly na horu Klíč. Byl to super výlet, který všichni zvládli. Přinesli Hermesovi vše, co chtěl a on jim na oplátku rozdal další amulet. Večer nás čekal souboj oddílů. 

 

Den 8.: Dnes dopoledne nás navštívila Hádeska a přišla se podívat na to, jak se nám daří či nedaří. Jelikož získáváme kousky Amuletu rychleji a rychleji, tak má větší strach. Dnes všichni dostali přes 400 ml Božské many a bohové mají víc a víc sil.
Hermes se vydal do podsvětí hledat stopy Medúzy, aby našel Anubise, ale bohužel……moc toho nezjistil. Proto se všichni odpoledne vydali po stopách rudých barev. Sám Hefaistos bojoval s Hádesáky a skřety jen, aby získal pár informací ! Došli jsme až na samotný vrchol Hory Glaidol v podsvětí. Doufali jsme, že to vyjde. A také vyšlo! Medúza tam věznila Anubise a my získali božské zrcadlo a otočili ho proti ní a ona zkameněla. Tím jsme získali Anubise ! Večer jsme odpočívali po tak náročném boji u Božských filmů.  

 

Den 9.: Dnešní dopoledne byla vyhlášena jedna důležitá informace! Večer bude Galavečer na Olympu ! Každý oddíl si připravil 3 scénky. Jedna byla Reklama, druhý byl videoklip a jako třetí bylo Duo či Trio s Bohem. Celé dopoledne a odpoledne se makalo, vytvářelo, malovalo a tak dále a tak dále. Odpoledne se děti vykoupaly v bazénu a poté zase pokračovaly v tvoření. Večer se Zeus hodně zlobil, a proto začalo asi pršet..takže jsme museli Galavečer přesunout na zítra a dětem se pustilo pokračovaní filmů ! 

 

Den 10.: Dnešní dopoledne byl veliký Božský nástup, při kterém se Apollonci dostali do vedení celotáborové hry. Poté následovaly Mollky, a to hned veliký božský TURNAJ. Turnaj zvítězili nejstarší, ale na druhém místě byli ti nejmenší! Při poledním klidu využili svůj All Risk Poseidonové a vyzvali na něj právě již zmiňované Apollonky. Nepovedlo se to a Apollonci s klidem odešli z tohoto drsného souboje. Odpoledne jsme ničili Hádésákům jejich pyramidy a všem se to povedlo a všechny pyramidy byly zničeny ! Večer už nastal očekáváaný  a pečlivě nacvičovaný GALAVEČER ! Každý božský oddíl si připravil skvělou show a bylo to Božíííí ! 

 

Den 11.: Dnes dopoledne udělala Hádeska po celém táboře totální chaos. Čili: vedoucí si prohodili své oddíly a každý poznal zase někoho jiného. Byl oddílový program a byl velice pestrý. Někdo hrál minihry na louce, někdo šel na výlet, kde se i tancovalo a tak dále a tak dále. Odpoledne bylo společné táborové focení a následovala hra v lese a také přípravy na „Tvůj Bůh má známý hlas“. A večer to vše vypuklo ! Potom už jen spinkáníčko.

 

Den 12.: Dnešní dopoledne jsme začali uličkou smrti alias Styx. Byla to poslední cesta k Hádesce. Sice to bylo hodně složité, ale všechny oddíly to skvěle zvládly! Jako první uličku Styx dokončili Apollonci z 1. oddílu a měli tu čest se setkat s Hádeskou jako první. Postupně prošly všechny oddíly a Hádesku společně porazily! Odpoledne se všechny oddíly a bohové sešly na závěrečném srazu na Olympu. Poté se šlo hodovat a papat spoustu sladkostí a brambůrek. Večer nás čekala rozlučková diskotéka ! a zítra ….. a zítra …. hurá domůůůůůů, za svou božskou rodinou !!