Reporty z letního tábora Netopýr 2016

Zde Vám budeme přinášet pravidelné reporty, zprávičky a fotečky z dění na táboře Netopýr  v termínu 7. 8. – 19. 8. 2016

Rozdělení dětí do soutěžních týmů/oddílů aneb představujeme vám jednotlivé námořní flotily a jejich barvy se svými hlavními námořníky:

1. Flotila PLACHŤÁCI s hlavními námořníky Lenkou a Klárkou: 

Adam R., Vašík T., Kubík S., Petřík K., Vojta V., Maxík H., Matoušek D., Mareček R., Nelly H., Lucka F., Viktorka L., Danielka V., Ellinka H.

IMG_2597

2. Flotila MOŘŠTÍ  VLCI s hlavními námořníky Simčou a Eliškou: 

Štěpánka K., Kačka R., Štěpánka H., Adélka S., Anička P., Terezka S., Tomáš P., Viktor H., Kuba W., Tadeáš Ž., Barča K., Terezka K., Sárka W.

IMG_2595

3. Flotila BÍLÍ  ŽRALOCI s hlavními námořníky Davidem a Karolínou:

Matyáš B., Radek B., Tomáš L., Viktor T., Matěj R., Matyáš H., Tomáš P., Pavlínka S., Verča Š., Andrejka M., Kačka F., Terezka H., Kačka B., Dianka R.

IMG_2593

4. Flotila PLEJTVÁCI s hlavními námořníky Honzou a Kristiánem:

Standa D., Pavel K., Petr K., Jarda S., Šimon D., Samuel K., Daniel V., Marek V., Sarah K., Adéla M., Katka Z., Domča B., Natálka K., Barča K., Kristýnka M., Šimon N., Vojta S., Marek S., Ondra Z., Lukáš P., Edík N.

IMG_2602

5. Flotila MOŘŠTÍ   JEZDCI  s hlavním námořníkem Valerií:

Matěj B., Matyáš M., Vít K., Josef S., Jakub S., Josef B., Jakub E., Vojta M., Jan M., Marek H., Pavel F., Martin S., Viki Pej., Viki Pan., Barča B., Adam V., Martin L.

IMG_2590

6. Flotila HANTÝŘI s hlavním námořníkem Nikčou:

Darča K., Laura K., Barča H., Anička K., Anežka P., Maruška L., Míša R., Beata H., Sabina V., Josef L., Matyáš S., Michal T., Lukáš C., Ondra F., Tomáš V., Jordan I., Terezka P., Anetka S.

IMG_2588

7. Piráti ŠPEK ŽEROU s hlavním pirátmenem Radkem alias Otakarem:

Adam J., Michael S., Ríša K., David K., Magda V., Michaela H., Nela Š., Lucka H., Martina N., Radek K., David Z.

IMG_2600

13. den – 19.8.:

Poslední dnešní den na táboře …… budíček, vstáváníčko, dobaleníčko, snídanička a hlavně POSLEDNÍ rozlučkový a děkovací nástup a tradááááá domů……

Děkujeme všem námořníkům za super tábor a těšíme se na vás všechny opět v létě 2017 nebo i dříve na našich prázdninových akcí…..

12. den – 18. 8.:

V posledním africkém kontinentu se námořníci vylodili již včera v podvečerních hodinách a jak jinak se opět dopoledne nakupovalo a občas i bojovalo o některá africká území. Dále nastal čas, aby flotily splnily své specifikace, které doposud nestihly přednést při kupování amerických území a tak se dopoledne neslo hlavně v divadelním a tanečním směru. Také šlo do tuhého v rámci celotáborové hry Námořníci, neboť se již dokupovala poslední území a děti již neskutečně horlivě počítaly celkový stav území a špitalo se, kdo vede, kdo je na tom nejhůře a kdo má ještě šanci vyhrát. Po obědě přišlo k tomu nejhlavnějšímu. Příchod kapitána, který představil všechna volná území od ASIE až po Afriku a došlo k dražbě. Velmi vypjatý závěr hry byl úžasný pro vedoucí a celý náš tým, když jsem viděli nadšení a velké napětí námořníků do poslední chvíle hry. Po doprodeji území se šlo na jednoduché počítání území a zde jsme gratulovali flotile číslo 4, která letošní etapovou hru Námořníci vyhrála. Po ukončení hry se rozdávaly odměny pro celé flotily na večerní párty, ale také všechny děti si mohly nakoupit sladkosti za své Europýry, které vydělávaly za své chování, úklid atd celý tábor. Ti nejlepší si odvezli i věcné ceny jako jsou kšiltovky, trička, batohy či plyšáky. K večeru proběhla tradiční párty a diskotéka, která byla jak jinak než prodloužená o několik písniček. Při posledních tonech se objevily slzičky dětí, které konec tábora ještě nechtěly …., ale nedá se nic dělat, plavba byla u konce. Doufáme, že si to Vaše děti užily a zachovají nám přízeň příští rok nebo na jiných dětských akcí. Loučíme se s Vámi RS Netopýr s Peetrsem a jeho námořní bandou :- )

11. den – 17. 8.:

Protože se námořnici dozvěděli o Brazílii a o jakém si sportovní akci nazývajíci se Olympiáda, všechny flotily se tak do Olympiády přihlásily …… V dopoledních a část i odpoledních hodinách se tak soupeřilo pod 5 olympijskými kruhy. Pro námořníky čekalo celkem 10 disciplín a každý námořník si zkusil každou disciplínu. Střelba z luku, překážkový běh, štafeta, hod holínkou či hod oštěpem….Parádní zahájení olympošky obstaralo duo řeckých krásek Síma a Níka. Aby toho nebylo málo, piráti během olympiády zničili lodě námořníků, kteří se bavili olympiádou. Ti pak nemohli vyplout do Afriky a tak si museli lodě postavit. K tomuto úkolu postačilo zbytek odpoledne, kdy v místních lesích sbírali všechny potřebné suroviny. Jak jinak bylo sbírání surovin ztíženo piráty, kteří několikrát námořníky o suroviny připravili. Některé flotily se tedy opravdu zapotily, než daly vše potřebné dohromady. Do Afriky se ale nakonec dostaly a opět se bylo na co dívat…… Přivítání místními domorodci bylo velmi zajímavé. Hugačaga hugačaga. Hlavní vedoucí tábora Peetrs pak navečer připravil večerní program dle inspirace televizní show Co na to Češi. Námořníci tak odpovídali na určité otázky, na které odpovídali vedoucí a do soutěže se dostalo vždy 5 nejčastějších odpovědí. Při této hře jsme se velmi nasmáli. Například při otázce „co nejvíce vedoucí tábora rozčiluje“ nebo „proč vedoucí vůbec jezdí na tábor“ jsme se při některých odpovědí dětí vážně pobavili. Zítra nás čeká poslední full den, kdy se skoupí území Afriky a pomalu ale jistě doplujeme do cíle.

10. den – 16. 8.:

Dnešní den námořníci stále pluli po Americkém kontinentu. Nejvíce je potěšila nejspíše Hawai, kde se hned z rána setkali s místními tanečnicemi v čele s praktikantkou Eliškou. Dopolední činnost se nesla v Hawaiském stylu, kdy kapitán nadělil námořníkům volno po flotilách, které tak svůj čas trávili každá po svém. V odpoledních hodinách jsme se dostali do metropole s názvem LAS VEGAS. Námořníci to pěkně roztočili a celé odpoledne si užívali v místním Casinu. Sázelo se, vyhrávalo, prohrávalo a každý námořník si našel to své, kde ho to nejvíce bavilo. Flotila, která vyhrála pak nejvíce peněz, vyhrála. K večeru se sehrál Námořní obchod. Táborová posádka měla dle plánu vyplout zase o kus dále a navštívit poslední kontinent. Vykoupila se tak poslední americká území a k vyplutí potřebovala povolení amerického námořnictva, které nebylo tak lehké získat. Námořníci postupně vyměňovali několik věcí, než se dostali k obchodníkovi, který jim povolení vydal. Ne každá flotila povolení získala a tak vyplula bez povolení. Ta pak musela zaplatit tučnou pokutu. Při vyplutí do Afriky se ale něco nečekaného stalo a plavba se nakonec neuskutečnila. Proč??

9. den – 15.8.:

Po noční plavbě po širém oceánu se naše lodě zastavily na území jménem Amerika. Pro děti známá hlavně jako kolébka rappu a Mc Donaldu. A přesto, že se nám moc nechtělo, ranní scénka se nakonec v tomto duchu i nesla. Šoumeni prágoši Kristián a Džambule si tak zařádili a předvedli nejen tyto americké zvyky….. , ale nakonec jsme mohli vidět i americký fotbal….. 🙂
Amerika je místo neomezených možností. Námořníci se tak ihned s velkou libostí začali kupovat jednotlivá území…největší boj byl o Hawai , kde se připravovali na rozvoj živností. Po velkých stavebních prací a PR, se odpoledne tyto služby spustily a flotily tak mohly vydělávat na opravy své lodi, jídlo a rum. Děti tento program mimořádně baví a dokonce na tuto hru přijeli někteří již vybaveni, což velmi chválíme…. !!
Hlavní hřeb dnešního dne se však chystal k večeru. Svatba. Nedávno jsme byli na velkém nástupu svědky zasnoubení Kristiána a vedoucí Nikči. Táborová svatba tady dlouho nebyla a tak jsme byli všichni ve velkém očekávání jak to dopadne. Námořníci přivítali příjezd nevěsty v limuzíně a následně podpalubní síni se odehrávala svatba dle tradic námořních. Nechyběl rozbitý talíř či vhození kytice do davu svobodných žen. O kytici se „prali“ i někteří muži…..
Po prvním tanci novomanželů pak pokračovala svatební hostina aneb párty pod širým nebem včetně občerstvení. Svatba byla krásná stejně jako nevěsta a námořníci tím zakončili další putovní den po světě.

8. den – 14. 8.:

Námořníci se tento den rozhodli pro vystopování pirátského území a zabojovat o své vlajky, které jim byly odcizeny při nedávné plavbě z Asie do Evropy. Od hlavního kapitána obdrželi mapy a vydali se hledat. Cesta byla trnitá, neboť po ní naráželi na pirátské hlídky, které je jen tak dál nepustili. Námořníci se museli vypořádat s několika úkoly od pirátů a až po jejím správném provedení mohli pokračovat. Přestože všech šest flotil se dostalo až do cíle a vlajku si vzalo zpět, někteří to neměli vůbec lehké. Někdo trochu pobloudil, někdo se musel vypořádat s přepadením, kde přišel o kormidla. Na večer jsme se pobavili zcela novou show, která měla v televizi velkou sledovanost: „Tvůj námořník má známou loď „ Asi netřeba představovat originální verzi pořadu…. Lodní kapitáni si tedy pěkně mákli, aby naše malé i velké námořníky pobavili. Byl k vidění např. Ríša Krajčo, Bára Poláková či Karel Gott. Nechyběli ani medailonky z příprav, které byly promítány na projekci. Po ukončení show přišel kapitán oznámit, že zvedáme kotvy a odplouváme zase o kus dále. Je čas navštívit Ameriku.

…… dnešního dne nás pozlobila trošku technika a všechny fotky vypadají takto, proto raději mrkněte na jiný den 🙂

7. den – 13.8.:

Tohoto dne námořníci poznali, že jsme v Evropě. Ráno nás přivítalo několik domorodců hlavně ze Španělska, Itálie či Ruska (viz krásné video na našem facebooooooku). Námořníky, krom nakupování evropského území, také čekal turnaj flotil v námořní tréninkové bitvě. Ta nejlepší flotila (a byla to nakonec flotila č.3) si pak vybojovala účast proti Pirátům. Tento turnaj byl především pro ostrostřelce, neboť se hrálo na podklad známé hry „Lodě“. Jen jsme je převedli do živého provedení…. Po návratu do přístavu čekal námořníky šok. Piráti splnili své výhrůžky a přistav obrátili vzhůru nohama. Všude samý bordel, nepořádek, převrácené lodě, a „rozházené“ kajuty. Námořníci se rozhodli, posilnění obědem, oplatit pirátům jejich spoušť tím, že jim z lodi ukradnou pirátskou vlajku. Následně v celém odpoledni zaútočila všechna stovka námořníků proti oslabené pirátské sestavě. Někteří byli zajati, aby pak byli vzápětí vykoupeni, někteří se ani nedostali na pirátskou loď. Vlajka byla svržena celkem 5x, ale nikdy se ji nepodařilo dostat z pirátské lodi a tak se vlajka opět dostávala na stožár. Až po úprku a taktice 5.flotily, jej s velkým vypětím sil dotáhl námořník Víťa Kozel. Piráti tak o svůj symbol přišli. Vězni byli propuštěni. Večer pak probíhalo nakupování území a následně si námořníci vytvořili svůj program dle svého oddílového kapitána.

6. den – 12. 8.:

Hned ráno svolal kapitán Námořní poradu, kde rozdělil starší členy posádky dle věku a zkušeností na moři. Proběhlo velké školení a plánování cesty k Evropě v podobě videí a záznamu z jiné plavby předešlých lodí. Přesto, že moře bylo stále chladné, vyrazili jsme vstříc Evropě. Sotva jsme dopluli na (pro nás zatím neznámý) kontinent, přepadli nás opět Špek Žerou (Piráti). Tentokrát se nám dostalo velkých výhrůžek a dokonce výzva k boji jedné z našich šesti flotil proti flotile Pirátů. Kapitán vyhlásil pro tento boj vnitřní turnaj našich flotil, aby zjistil, jakou flotilu proti pirátům pošle. Námořníci se poté porozhlédli po území a již si vytipovávali území, které večer vykoupí. Někdo si může dovolit území drahá, někdo pouze levná….Záleží na počtu kormidel, jenž má daná flotila k mání. Kapitán ihned odpoledne vyzval námořníky do velkého sálu v podpalubí, kde začal turnaj flotil na zmíněnou účast v boji proti pirátům. Tato první část turnaje byla zaměřena na bystrost, kreativitu, štěstí a znalosti. Turnaj jsme nazvali Námořní Kufr. K večeru proběhlo velké nakupování území, kde se strhl boj několika flotil o stejná území (zřejmě dle oblíbenosti dětí na dovolených), neboť největší zájem bylo o území s teplým podnebím a mořem. Na oslavu zdárného připlutí do Evropy pak proběhla diskotéka dle evropských zvyků 🙂  

Také každý večer dochází povyšování námořníků dle zásluh. První den byli po přísaze kapitánovi pasováni všichni na plavčíky. Již dnes máme ale mezi sebou i lodníky či pár kormidelníků.

Velmi rozjaření námořníci pak uléhali s velkou nevědomostí co přinese zítřek, neboť jim piráti ještě navečer zanechali vzkaz s textem: ZÍTRA SE NA VÁŠ TĚŠÍME BANDO PRUHOVANÁ!

5. den – 11. 8.:

Pátý den tábora bylo naplánováno odplutí z Asie do Evropy. Ještě než jsme zvedli kotvy, museli se námořníci vypořádat s otravnými piráty. Proto dopoledne proběhl na jednom území Asie trénink v přesnosti střelby dělových koulí. Ty byly poházené po celém velkém území Asie, kde si je námořníci museli nejdříve vyhledat a poté se dostat přes piráty ke střelnici. Ne všem se střelba dařila a tak Kapitán Peetrs odměnil kormidly jen ty nejlepší. Námořnící tato malá kormidla sbírají za své výkony od kapitána již od prvního vyplutí….. . Kormidly pak platí za svá skoupená území v jednotlivých kontinentech. Vůbec nejúspěšnější flotila se stane ta, jenž nasbírá co nejvíce území za celou plavbu kolem světa. V odpolední části jsme na nástupu nakoupili poslední území Asie a pomalu vypluli směr Europa. Sotva po pár námořních mílí jsme narazili (samozřejmě jak jinak než) na piráty, kteří obsadili úzký průplav nezbytný k pokračování plavby. Nezbývalo nic jiného, než průplavem proplout. Námořníci se dostali do ostré palby pirátů. Kdo se nevyhnul, bohužel plavba pro něj skončila a musel se nechat ošetřit. Po ošetření mohl námořník znova průplav proplout. Flotila, která měla nejméně raněných pak samozřejmě vyhrála nejvíce kormidel. Na večer se námořníci vylodili na neznámém ostrově, neboť moře bylo velmi rozbouřené a chladné. Zde hlavní kapitán Peetrs navedl námořníky vtipnými úkoly pro svou posádku (vedoucí), kteří námořníky trochu pobavili. Například tréninkem plavby na suchém povrchu, které můžete vidět na fotkách i na facebooku….

4. den – 10. 8.:

Dnešní středeční ráno bylo netypické. Všichni námořníci přes noc dopluli do Asie, kde nás čekala bizárdní rozcvička. Hlavní námořníci se převlékli do asijských kimon, úborů, zapletli si krásné barevné tyčky do vlasů a pěkně s námořníky „zacvičili“…. :-). Dopoledne jsme měli oddílové/flotilové volno, většina oddílů toho využila na nákupy v místním obchůdku v Jiřetíně. Po obědě (kuřecí řízeček, bramborová kašička a zelný salátek), běhm odpoledne, kdy přestalo pršet, proběhlo skupování území Asie a  poté ještě předvečerní Casíno, ve kterém si námořníci přivydělali pár kormidel a Europýrů navíc – osobně. ……. A piráti toto vše pozorovali, aniž bychom o tom věděli.  Jsme zvědaví, co vymyslí zítra !

3. den – 9. 8.:

Je tady druhý táborový den. Dopoledne nám moc počasí nepřálo a tak jsme se všichni museli sejít na hlavním sále. Zde jsme hráli různé hry.. jak dovednostní tak i postřehové. Všechny hry byly za kormidla, které se rozdělily do všech flotil. Odpoledne, po obídku (hamburská pečeně s knedlíčkem – všichni si moc pochutnali a hoooodně si přidávali 🙂 ) a po poledním klidu jsme hráli hru s názvem „pexeso“, jak už z názvu plyne.. šlo o hru kde malí námořníci museli najít všechny dvojce, stála proti nim ale posádka pirátů, kteří jim to vše chtěli překazit..Ale všichni to zvládli a piráty pro dnešní den porazili. Večer už nás čekal Bál v podpalubí, alias disko – trysko a pak do hajan !

2. den – 8. 8.: 

Dnešní pondělní den naši námořníci zažili své první táborové vstávání. Hned ráno, po snídani, obdrželi dopis přímo od kapitána. Ten je vyzval, zda se chtějí stát opravdu námořníky a vyplout na plavbu kolem světa, musí splnit hned 6 úkolů a poté složit námořnický slib přímo před Kapitánem. Jednotlivé námořní flotily se tedy s vervou pustily do plnění těchto úkolů, kde si mimo jiné, musely vyrobit vlajku, loďku, měšec, vymyslet si název a hymnu či namalovat kapitánovi námořnický obraz. Nejdůležitější ovšem byla výroba námořnického úboru. Děti se po losování dozvěděly jakou barvu letos budou hájit a jaký emblém bude zdobit jejich trika. A tak se po celý den v táboře tvořilo a tvořilo…..Na večer si pak přišel úkoly zkontrolovat přímo sám kapitán. Pokud flotila úspěšně úkoly splnila, následovala přísaha a pasování na „plavčíky“. Překvapením večera pak byl nečekaný příchod pirátů a jejich narušení celého večera. Piráty děti „uvítaly“ ohromným pískotem, ovšem to je neodradilo od udělení zákazu vyplutí (moře je prý jejich), navíc námořníkům vyhrožovali, že pokud vyplují, nevidí se dnes naposled. Jako důkaz, že to piráti myslí vážně, bylo přerušení plánovaného bálu v podpalubí. Námořníci si tedy dnes bohužel nezatančili. To žádá odvetu…..

 

1. den – 7. 8.:

Zdravíme všechny z tábora Netopýr:

Dorazili jsme z Děčína do tábora v pořádku. Cestou nebyla jediná přestávka :-). Po rozdělení do oddílů, rozdělení do chatek, vybalování a seznámení s areálem Netopýr následuje tradiční zdravotní filtr a příprava na hry…. Po večeři: kuřecí maso na čínský způsob s rýží měly děti svůj první táborový nástup, kde se dozvěděly veškeré informace nejen o táboře, pokynech a táborovém řádu, ale i o celotáborové hře Námořníci. Letos máme nově 7oddílů s tím, že 6 oddílů je námořnických a poslední – 7. oddíl je pirátský. I letos přijely děti krásně nal(a)oděny na vlny modrého oceánu, čímž opět moc děkujeme především vám – rodičům. První fotky máme zde…..

Napsat komentář