Reporty z letního tábora 2017

Zde Vám budeme přinášet pravidelné reporty, zprávičky a fotečky z dění na táboře Netopýr  v termínu 6. 8. – 18. 8. 2017

Nezapomeňte, že můžete dětem poslat mailíka na adresu: centrum.roku@volny.cz. Denně maily tiskneme a dáváme dětem, ovšem neočekávejte jejich zpětnou odpověď – to už není v našich silách  🙂

Rozdělení dětí do soutěžních týmů/oddílů aneb představujeme vám jednotlivé mafiánské rodiny : 

1. rodina EL ŠPUNTIERO s Kerolajnou Grande a Klarisou Salvatore:

Emička B., Terezka Kr., Anička K., Barunka P., Lucka F., Michalka L, Viktorka L., Sárka V., Ella H., Danielka V., Kristýnka W., Klárka K., Adámek T., Matouš D., Lukášek R., Hynek B.

2. rodina LA HAMBURGRO s Valeri´Granghety a IL Miglior Maya:

Matyáš B., Matthias D., Denis D., Samuel K., Tadeáš Ž., Viktor H., Adam R., Jakub S., Jakub W., Jakub M., Marek R., Kristýnka V., Adélka L., Anička D., Nicol Ž., Sárka W., Karolínka J.

3. rodina LA GAUCCINO s Gianem Kratinieri a Cristianem Camorra:

Adéla M., Michaela V., Katka B., Terezka H., Šimon D., Viktor T., Vašek T., Daniel R., Bára K., Maruška M., Andrejka M., Eliška E., Tomáš P., Matěj R., Matyáš H., Filip H., Bára K., Terezka K., Lucka F., Michaela F.

4. rodina EL PISTOLIER s Lucky Luciano a  Caralitou:

Domča B., Natálka K., Káťa Fl., Marek S., Šimon N., Ondra Z., Adélka Sch.,Štěpánka K., Tomáš L., Šárka Š., Pepa B., Katka S., Karolínka V., Tara V., Klára Z., Šárka Z., Eda N., Katka Z., Lukáš P. Jakub Ch.

 

5. rodina EL MACHRÓZO s Cascittuniou Nikoluni a  Ricardem Di Kopi:

Marek H., Daniel V., Jakub Sch.,Matěj Ř., Bára H., Terka P., Anička A., Bára K., Dagi K., Laura K., Natálka R., Eliška B., Nela H., Anička K., Beata H., Adéla T., Anežka M., Matěj B., Martin S., Pavel F.

6. rodina LA KOZA  OSTRA  s  Donem Oťasínem:

Maruška L., Michaela R., Veronika D., Barbora Sch., Radek K., David Z., Adam J., Michael S., Tomáš V., Matyáš S., Pepa L., Ondra F., Nela Š., Anežka P., Anička L., Štěpánka H., Lukáš C.

Den 13. – 18. 8. 2017

Co dnes dodat ??? Tak zase za rok ????

Den 12. – 17. 8. 2017

To, co se včera trénovalo se dnes dopoledne prodalo. Úžasná show a mafiánské představení. Vystoupení máme i natočené a budeme se jej snažit odeslat na úložiště, aby jste se mohli podívat, jak jsou vaši mafíci šikovní 🙂 Show nejde popsat, to se musí zažít…. 🙂 nebo shlédnout na videjku 🙂

Každopádně máme tady poslední den našeho tábora :-/ Slyšet větu od hlavase, že dnes budeme balit, vyvolávalo skoro u každého malinký smutek. Dnes odpoledne proběhly tajné nákupy, aby se nevědělo, kdo jak dopadl. To si chtěl AL Peetrsone vyhodnotit a prozradit sám 🙂 Po delších nákupech a trochu riskování na závěr, pozval Peetrsone všechny přítomné na sladkou sešlost. Poděkoval všem za jejich aktivitu a věrnost celému klanu a odměnil všechny mafiány dobrotami a věcnými cenami. Jednotlivé rodiny si pak udělaly svůj soukromý dýchánek a rozloučení. Dokonce ještě ani nebyla diskotéka a už nám to někde kapalo. Po večeři se svolala opět velká zasedací rada. Byly odkryty poslední výsledky a vyhodnotila se nám hra. Gratulujeme 4.rodině EL Pistoliér. Když už to vypadalo, že je všemu konec, najednou obvinil AL Peetrsone CAPPA 3.rodiny Cristiana z úmyslného podvodu, kdy nakonec útok na vlak provedl právě on. Proto byla povolána policie a velký BOSS nechal tohoto podvodníčka zatknout a odvést. Velkým rozloučením se pak všichni CAPPA odebrali na přípravu závěrečné diskotéky. Ta proběhla ihned po tomto ukončení hry a jak jinak, tancovalo se, brečelo se, podepisovalo se, vzpomínalo se….

Den 11. – 16. 8. 2017

Vážení přátelé, krom pravidelných nástupů a splnění všech potřebných věciček pro pokračování naší hry, se dnešní den zapsal do historie přípravou na Netopejrskou show – MAFÍCI SE BAVÍ. Show se skládá ze 3 disciplín. Reklama, videoklip a karaoke CAPPA rodiny. Náročné přípravy tak zabraly v podstatě celý středeční den.

Den 10. – 15. 8. 2017

Na dnešní den se nesli zvěsti, že bude patřit k těm nejteplejším. Po probuzení se nám předpověď potvrdila, neboť obloha byla opravdu vymetená. V Netopejru se tak konaly dostihy. Každý mafián, si na chvilku zahrál na koně 🙂 a co kolečko, to nějaký předmět na sobě navíc. Dle fotek uvidíte, že o zábavu nebyla nouze. Mafián i ve stížených podmínkách, musí projevit zdatnost a vytrvalost. Kdo chce vládnout Netopejru, nemůže být čajíček.

Krásný den pokračoval i odpoledne a tak se rozhodlo, že je ten správný čas na „rodinné focení“ Do Netopejra byl tak povolán fotograf, který nás všechny vyblejsknul. Následovala sváča a poté dlouho očekávaný program….Mafiáni odložili své zbraně, ale přesto se rozpoutala ohromná bitva. VODNÍ BITVA. Vodní zdroje měli co dělat, aby vše dostatečně vyzásobily. Pokud by jsme nemuseli na večeři, bojovalo by se snad ještě nyní 🙂 Mrkněte na fotečky 🙂

Teplý den, teplá noc. Večerní prográmek po pravidelném nástupu a kupování mafiánských proprierit patřil TÁBORÁKU. Svůj fajr si užili menší 1-3 a o několik metrů dále pak ti starší 4-6. Zazpívalo se pár songů a vládla velmi přátelská atmosféra. Takto jsme strávili krásný pohodový den. Je nám všem moc krááásně.

Den 9. – 14. 8. 2017

Probouzíme se do dalšího dne. AL Peetrsone se obává stále více a více mafiána Gatuza. Proto svolává všechny rodiny na další trénink zdatnosti. Všestranný běh, kde nechyběla střelba (vodní pistole), disciplína na přesnost a rovnováhu. Mafíci museli během jednoho úseku splnit hned několik nástrah. Ty nejlepší a nejrychlejší pak odměnil jak jinak než šeky, které si děti opět vyměnily v bance.

Odpolední část dne bylo vyhlášeno „rodinné volno“ aneb program se svojí skupinkou. Někdo využil odpočinek k výletíku na Tolštejn (EL Špintiéro) či si zahráli oddílové hry nebo si mafíci zasportovali. Večerní blok byl vyjímečný. Hrála se totiž hra v lese, kdy se nám pomalu začíná nad Netopejrem stmívat. Byla potřeba prozkoumat terén, kde se usídlil obávaný Gatuzo. Úkolem mafíků bylo dobře si zapamatovat, kde se co kde nachází. Ocitli se totiž v neznámém městečku a pokud se chtěli dostat zpět do Netopejra, bylo zapotřebí si zapamatovat určité budovy, které byly znázorněny na stromech. Hra byla na klany a běželo se po 3. Tudíž větší spolupracovali s menšími.

Den 8. – 13. 8. 2017

Vstáváme dnes do slunného rána. Okamžitě po snídani svolává AL Peetrsone své mafiánské klany na souboj o nejrychlejšího běžce, jenž vyhnout ostrým kulkám se umí. Jedna z nejoblíbenějších her tábora, byla letos nazvána Mafiánská ulička. V té nejtemnější uličce na Netopejru se mafíci pokoušeli prosvištět až do cíle, aniž by měli na sobě jediný škrábanec od kulek, létající ze všech stran. Nakonec si pak i sami mafiáni vyzkoušeli, jaké je to stát na palebné pozici, a rozhodně se s tím tedy  nemazlili…… 🙂
Odpoledne se strávilo, stejně jako dopoledne, v lese. Byla potřeba vyřešit neurčité čtvrtě v Netopejru, které nikomu ze šesti rodin nepatřily. Bylo tedy domluveno, že se o tyto čtvrtě svrhne korektní a čestný boj jednotlivých rodin. Část území tedy rodina bránila svými obránci, kteří museli pozorně střežit svoji čtvrť a naopak útočníci se pokoušeli jinou čtvrť získat. Velmi akční hra, ve které se čekalo, kdo bude jasným dominantním týmem, se odehrála v duchu fair-play a mafíci si rozdělili poslední volné čtvrťě města NTP.
Pro usmíření všech rodin, přichystal CAPPO AL Peetrsone večírek, kde se tancovalo a tancovalo a tancovalo. Zábavy není nikdy dost. O zajímavé kreace nebyla rozhodně nouze. Přesto, že se mafíci náramně bavili, je něco ve vzduchu…. stále není vyjasněné, kdo přesně je ten Gatuzo a zda je opravdu namočen v útoku na vlakový spoj z předešlého dne.

Den 7. – 12. 8. 2017

Dnešní den byl ve znamení „celodenních výletů“. Rodiny 1-4 se vydaly vláčkem nedaleko Netopejra, do Krásné Lípy, kde navštívily Dům Českého Švýcarska a místní čokoládovnu, která měla mezi dětmi veliký úspěch 🙂 Drobné nákupy nakonec výletu  pak nemohly samozřejmě chybět. Cestou zpátky se stala ovšem nečekaná událost. Vlakové dobrodružství začalo v Rybništi, kde se místní motoráček již nerozjel. Ze začátku to byla švanda, ale po hodině čekání již nálada na bodu mrazu. Nakonec je osvodil jiný přistavený vlak, který byl povolán a po neskutečných dvou hodinách se 74 dětí rozjelo do svého městečka Jiřetín pod Jedlvou. Do celotáborové hry jsme tuto událost okamžitě zakomponovali a AL Peetrsone na nástupu obvinil jistého Gatuza za cílený  útok na jeho členy mafie.
Určitě ještě o tomto chlápkovi uslyšíme. Dva nejstarší oddíly si daly pěší verzi, kdy si obešly Tolštejn a Jedlovou, Křížovou cestou a zakotvily na náměstí v Jiřetíně, kde právě tradiční každoreoční probíhaly slavnosti Jiřetína – Tolštejnské slavnosti.
Večerní prográmek se nesl ve spojení s opožděným příjezdem mafiánů zpožděným nástupem a scénkou, nákupem výbavy mafiána a hygieny 🙂 Čas nám letí…. 

Den 6. – 11. 8. 2017

Páteční den se nad městečkem Netopejro stále držela mračna a co více….lijáky, které nebraly konce. Toto počasí nemají mafíci rádi neb by se jim zničila jejich drahá sáčka a dámičkám šaty. Všechna mafiánčata se odebrala do kaváren a restaurací (klubovny), kde si dopřávala trochu toho oddechu. Někdo využil tento propršený den na psaní kroniky (děti si píšou od začátku tábora), někdo si zahrál, co ho baví se svými kolegy a někdo využil moderovaného programu na hlavním sále s možností vyhrát nějaké dobroty. V odpolední části nás navštívil nezvaný host jménem Bouřliéro. Přes všechny snahy, zaříkávadla, hrozby zbraní, se u nás tento nezvaný host pozdržel až večerních hodin. Místní biograf tak oprášil čočku a pozval všechny na kukačku. Každopádně déšť – nedéšť, banka otevřela své brány a výměna šeků proběhla jak se patří. Na večerním nástupu došlo dále k prodeji dalších produktů správného mafiána, kde se již o jeden level některé rodiny trhly. Do konce tábora ale ještě daleko 🙂 Večer k nám dorazili vzácní hosti Genzeriáno, Sokoliéro a Suchoška. Místní mafiány tak pobavili jejich známou hrou „MAFIČKA“ . 
Slibotechny na další dny slibují zataženo v dopolední části na další dva následné dny, tak uvidíme. Každopádně zítra se chystá velká výprava, kdy všechny rodiny jedou navštívit své známe do jiných městeček. Čeká je celodenní cestování….

Den 5. – 10. 8. 2017

A předpověď se bohužel vyplnila a Netopejro zahalila mračna. Ovšem plánovaná dopolední přestřelka nepočká….A tak se do přípravného hřiště nastavily siluety nepřátelských zlobivých mafiánů (kuželky)  a hrálo se, kdo má lepší mušku. Střelecká munice v podobě míčků svištěla o sto šest. Nejpřesnější klan se stal 1,4,6.  Mafiánci navíc museli v této hře dávat pozor, aby neměli na svém území moc spadlé munice. I to rozhodovalo, kdo bude úspěšnějším klanem. Po náročné dopolední přestřelce byla potřeba trocha té zábavy a oddychu a tak se všechny rodiny přesunuly do Lasia Vegasína, kde se snažily obohatit svůj majetek a zlepšit si tak životní úroveň rodinného klanu. Nesmrtelné Casino je jedna TOP her, na kterou děti rok co rok čekají a těší se na ně. Byly vymyšleny i nové úkoly a někteří byli opravdu velmi šikovní, kdy se jim dařilo neustále porážet zkušené CAPPA rodin. Když táborová trubka oznámila konec hry, bylo vidět, že by děcka hrála snad i místo večeře 😀
Na večír se nám lehce ochladilo a tak AL Peetrsone svolal všechny rodiny do velkého sálu, kde se odehrály další moderované soutěže mezi mafiány.

... a něco málo o principu táborové hry:
Děti jsou rozděleny do rodin (oddíly). Vždy tři rodiny tvoří jeden KLAN. Na táboře máme 6 rodin, takže 2 klany. Některé hry máme tvořené tak, že starší musí spolupracovat s mladšími a pomáhat jim. Vzniká tu pak přátelská atmosféra, kdy prckové se kámoší s velkýma habánama a fandí si navzájem. Vyhodnocení her tak tvoří pořadí oddílů a dále i pořadí klanů. Za jednotlivá umístění obdrží šek v určité hodnotě s určitou platností. Tyto šeky si musí chránit v kufříku, který má každá rodina. Během dne musí stále sledovat semafor, který informuje, zda je v Netopejru vyvěšena (schována)  otevírací doba banky, která je velmi krátká. Jakmile semafor ukazuje zelenou, děti ji hledají. Po příchodu do banky pak dále musí nahlásit heslo, které je součástí otevírací doby, aby se potvrdilo, že opravdu lísteček našly. Banka jim šek vymění za dolary. Ovšem vždy jeden jakýkoliv šek mohou ještě rozmnožit, že si vsadí. Hod kostkou (souboj s bankéřem či úkolem pro rodinu). Mohou vyhrát až 4násobek šeku. Za dolary si na hlavním nástupu kupují výbavu mafiána. Celkem je 6 částí. Jakmile dosáhnou jako první na komplet, stávají se vítězi. Kdo jak si vede, kolik má dolarů či kolik má daná rodina nakoupeno, znázorňuje tabule, která je non-stop na hlavním náměstí Netopejra. Kufr odměn avšak čeká úplně na všechny 🙂
Můžete tak nyní fandit a dle fotek tabule sledovat, jak si kdo vede.

Den 4. – 9. 8. 2017

Dnešní den byl velmi významný pro celé obyvatelstvo. Byly odkryty všechny karty mafiánské hry a nyní je již jasné, jak se stát tou nejlepší rodinou, které AL Peetrsone předá nadvládu. Ale hezky popořadě. Nejdříve se vstávalo 🙂 a již o dost později, než to mu bylo v předchozích dnech, kdy děcka byla full energy a strašily ještě před budíčkem. Po snídani se konal klasický pravidelný nástup, kde se děti dozví hlavně program dne. Po vyslechnutí byla přijata výzva Cristiana Camorry (cappo 3.rodiny) a došlo k silovému souboji rodin. Z fotek se může zdát, že šlo pouze o přetahování lanem….ano, hlavní princip bylo přetáhnout lano, ovšem než se k lanu siláci dostali, museli trochu přemýšlet, počítat a proběhnout se. Navíc, na našem táboře se nesoutěží jen jako rodina, (oddíl) ale i jako KLANY. Jeden klan tvoří oddíl 1, 4, 6 a druhý klan 2, 3, 5. Tudíž své sily musely spojit i děti z nejmladšího oddílu s tím nejstarším. Sledovat 6ti letého jak spolupracuje s 15ti letým je v dnešní době opravdu nádhera 🙂
Na odpoledne se mafiánci od rána velmi těšili. Věděli, že dnes přijedou za hlavním Cappo všichni cappo rodin a bude uskutečněn velký Sněm, kde bude odtajněna poslední karta naší hry. Vedoucí, oděni do mafiánských kostýmů, ohromovali celé Netopejro, když postupně přicházeli k zasedání. Nově byly také na tomto sněmu představeny kufříky, který obdržela každá rodina k ukládání doláčů. Kufřík si musí každá rodina hlídat jak oko v hlavě, neb zálusk na peníze a trochu se obohatit na cizí úkor, má kdekdo. Po velké přehlídce našich kostýmů se odcházelo opět do lesa, kterého není nikdy dost, na hru PÁTRAČKA. Pátrali jsme po hledaných bytostech, kdy vítěz musel být nejen nejrychlejší, ale zároveň musí mít i trochu štěstí. Všechny se podařilo najít, ovšem někdo našel jen pár a někdo více.
Na večer byl vyhlášena otevírací doba BANKY, kde jednotlivé rodiny měly jen pár minut banku najít a vyměnit své šeky za dolary, neb jednotlivé šeky mají určitou časovou platnost. Pak jejich hodnota propadá o polovinu. Banka je přitom otevřena pouze 1-2x denně na 10 minut. Po menším zbytkovém čase byla pak u menších pořízků nařízena hloubková hygiena (HH) a dřívější večerka pro nabrání sil. Ti starší měli rovněž „HH“ ovšem několik desítek minut před večerkou trávili pospolu se svým cappo.

Počasí na čtvrteční den vyhrožuje deštěm a ochlazením. Pravděpodobně tak zažijeme poprvé zataženou oblohu nad Netopejrem, což mafíci nemají rádi. Tak uvidíme, co nás čeká 🙂

Den 3. – 8. 8. 2017

Zdravíme všechny z mafiánského Taborrita Netopejro a přejeme i vám krásný slunečný den !!

I dnes slunce nad naším městečkem Netopejro opět plně září a s ním i jeho obyvatelé. Hlavní BOSS CAPPO sdělil všem rodinám, že jejich úbor mafiána postrádá velmi důležitý doplněk, jenž je kravata. Proto dal všem rodinám možnost si kravatu vybojovat v dopolední hře, kde se děti musely dostat přes hlídku a vyměnit ulovené předměty za kravatu. Táborový úbor tak pomalu dostával patřičný rozměr.
V odpolední části dorazil sám velký AL Peetrsone do města. Vyslechl si zprávy dne, hesla rodin a shlédl i Patrona rodiny. Patron je malá silueta mafiosona (mrkněte na foto 🙂 ), ale hlavně byl velmi zvědav, jaký prezent si jednotlivé rodiny pro něj připravily jako dar. Musíme říci, všechny dary byly velmi nápadité a AL Peetrsone byl velmi mile překvapen. Na jednotlivé dary se můžete podívat ve fotogalerii. Po shlédnutí úkolů byla vyhlášena sváááča, neboť posilnění na další hru v místním lese bylo nezbytné. Mafiánci si potřebovali nabrat co nejvíce munice pro trénování střelby (hod na cíl), která bude později jako disciplína na MAFILYMPIÁDĚ. Muniční sklad hlídali šerifové a tak nebylo jednoduché se tam probojovat. Útok do skladu byl podmíněn taktikou HADIEÉRO aneb společný spojený útok ruku v ruce. Bylo často úsměvné pozorovat jednu stranu jdoucí doleva a druhý ocásek jdoucí doprava 😀
Večerní blok pobavil i místního koníka Ferdu, když byly vyhlášeny soutěže pro CAPPO rodin. Jednalo se o několik srandovních disciplín pro naše skvělé vedoucí a praktikanty, kteří svými výkony bavili všechny přítomné. Posilování břišních svalů smějících se dětí nám zakončil další den v našem městečku. Na večerním  nástupu již byly všechny rodiny vybaveny outfitem prozatím s bílou kravatou. To se však ihned zítra změní, neboť došlo k losování barev pro rozlišení rodin a kravatky se tak po chameleonsku změní na vylosovanou barvu. Pomalu se nám hra rozjíždí na plné obrátky, lítají již první šeky za hry a tak je nezbytná i výroba kufříků. K čemu šeky? Co s tím? Jaký je princip? Kdo vyhraje? Pokličku o hře Vám přiblížíme v následujícím reportu. Sledujte náááááás 🙂

/fotky se nám tentokrát seřadily od večera do rána/

Den 2. – 7. 8. 2017 

Mafiánské městečko Netopejro zažilo první ranní vstávání do slunného dne. Dopolední činnost se nesla v duchu informačního nástupu ohledně hry Famiglia Netopejro, kdy Capo Peetrsone vysvětloval oč letos vůbec půjde. Zbytek času do oběda pak probíhala program v „rodinách“, kdy si někteří dali rovnou trénink na zříceninu Tolštejn. V odpolední části hry proběhla úvodní scénka, která děti vtáhla do děje. Obrázky z této scénky jste mohli shlédnout již včera na Facebooku. Capo EL Peetrsone se dozvěděl, že městečko Netopejro ovládá 6 rodin (oddílů) a jedna rodina chce městečko jen pro sebe. To ovšem nejde, jen tak si říci a tak došlo k VÝZVĚ, kdy se několik dní bude soutěžit o nadvládu nad městem. Jen ta NEJ rodina bude mít tu čest a bude městečku Netopejro vládnout. Podaří se ovšem vůbec někomu splnit nástrahy a překážky od EL Peetrsona? Uvidíme…… Děti si včera vylosovaly názvy rodin a obdržely první tvořivé úkoly, např. prezent pro Capa, výroba patrona rodiny či vymyšlení hesla rodiny (krátký pokřik). Hned v dalších úkolech si dále musí vybojovat kravatu, vyzdobit svůj kufřík na Dolary, které obdrží na základě vystaveného šeku za hry v bance  či namalovat rodinný erb. Na večerní program se pak všichni tradičně těší. Na programu byla DISKOŠKA, která rozparádila nejednoho tanečníka a občas jsme viděli velmi zajímavé kreace. Nu a jak to tak bývá, následovala hygiena a uložení ke spánku.

 

Den 1. – 6. 8. 2017  

Děti nám dorazily v pořádku  busem do tábora, proběhlo seznámení, rozdělení do oddílů, vybalování, zabydlování, atd…. Po večeři každý oddíl čeká vzájemné oddílové seznamování, vstupní zdravotní filtr a oddílové hry. U večeře si pochutnaly na kuřecím mase na čínský způsob s rýží.