Reporty z podzimního tábora 2013

V této sekci Vám přinášíme zpravodajství z konání podzimního tábora Netopýr v Jiřetíně pod Jedlovou v termínu 25.10. – 30.10.2013

Sledujte fotodokumentaci, která bude denně rozšiřována o přidané fotky z aktuálního dne.

Pátek 25.10.

Zdravíme z Netopýra, kam jsme dorazili všichni v pořádku. Nyní probíhá ubytovačka a za chvilku se všichni sejdeme v jídelně na večeři. Po boloňských špagetách se sýrovou podzimní čepicí, si děti zahrály seznamovací hry, rozdělily se do týmů, zvolily si své kapitány, jimž se stali:

Péťa Hricák, Jirka Donát a Ríša Kopáček …. no a zítra budou vymýšlet svá týmová jména….

Sobota 26.10.

Posíláme pozdravy ze sobotního slunečného dne. Dopoledne nás čekalo spousty práce. Vymýšlet svá týmová jména, hesla, navrhnout a vypracovat své erby a taktéž první mezitýmová hra. Pro své týmy si děti zvolily tato jména: X-mani, Thorové a Monsters High. Vypracováváním erbů nám zabralo téměř celé dopoledne i část poledního klidu. Odpoledne jsme se zdolali první Avengers výpravu, kde proběhla i mezitýmová bojovka. Počasí nám přeje, proto trávíme veškerý volný čas v přírodě na čerstvém horském vzdoušku. Po večeři jsem si zahráli BINGO a kapitáni týmů v tuto chvíli (22.50) stále ještě neúnavně připravují strategie pro své týmy na příští dny, protože už zítra si můžeme všichni přispat o hodinku více a nikomu tento čas chybět nebude …… :-).

Neděle 27.10.

Užili jsem si opět krásného slunečného dne. Po příjemném pozdějším vstávání a zdravé snídani (cornflakes s mlékem, pečivo s marmeládou….) dopoledne uteklo při hrách jako voda. Vytáhli jsme na sluníčko i našeho táborového kamaráda fretku Fredíka. Odpoledne děti bojovali v rámci hry o území, které vyhrál tým Thorů. Večer byla diskotéka, na které všichni řádili jaksepatří.

Pondělí 28.10.

Krásné počasí nám stále přeje ! Dopolední čas jsem strávili venku na hřišti, kde jsme si zahráli se svými kapitány netradiční souboje. Chvílema sice foukalo, že nás to málem odneslo, ale pak zase svítilo sluníčko, že jsme mohli chodit v tričku s krátkým rukávem…. Po obědě (holandský šnitzel s brambůrkama a okurka´s salat) jsme si skoro ani neodpočinuli a vyrazili jsme do CITY jménem Varnsdorf. Razíme tam i v úterý, a to proto, jelikož jsem se chtěli jet vykoupat do bazénu  a koho by napadlo, že o prázdninách budou mít ZAVŘENO .. ?! … no, prostě city of Varnsdorf… :-). Ale děti nepřišly zkrátka. Po večeři sbalily znovu ručníky, plavky a šlo se vířit do vířivky a ohřát kosti do sauny. Místo ochlazení vodou zdlábly nanukové dorty a zapily vychlazenou limčou a měly tak párty jaksepatří suprovou !!!! Na II. večeři si ještě pochutnaly na pizze a pak už všichni znavení se odebraly do svých postýlek. Můžete mrknout na fotky a tiše nám ZÁVIDĚT …. !!!! chi chi chi …….. 😛

Úterý 29.10.

Fotky z dnešního dne již nyní napovídají, že to bude skvělý den. Začali jsem soutěžit „Máš minutu“, kde jsem si během dopoledne užili spouuuustu legrace a zábavy…… a jak dnešní den dopadne a co nás ještě čeká ? Odpoledne, po gulášové polévce a ovocných knedlíkách se smetanovou polevou, si děti odhlasovaly, že vodního dovádění už mají dost a do bazénu se nakonec nešlo. Zvolily si hry v přírodě, lesní bojovku. Po hrách a procházce po okolí se už nemohly dočkat večerní závěrečné diskotéky. Ta trvala skoro až do půlnoci….. no a zítra nás již čeká závěrečné vyhodnocení, sbalení věcí a hurá po obědě domů.

Středa 30.10.

Hurá !! Budíček, snídaně, ranní pohádka a pak úklid a balení ….. nesmíme zapomenout na závěrečné zhodnocení a také malý velkoobchod odměn-cen pro děti. Vítězný holčičí tým Monsterek vyhrál 1.místo a tak mohly nakupovat jako první. Druzí se umístili X-mani a na třetím místě skončili Thorové. Kapitáni týmů (Jirka, Ríša a Péťa) si stihli ještě zarybařit na našem táborovém rybníku plném kaprů, štik, línů, úhořů, pstruhů, okounů nebo také žraloků a velryb či piraní …………, ale chytli asi rýmu než rybu 🙂 . Po obídku (vepřový řízek s bramborovou kašičkou) už se opravdu děti nemohly dočkat autobusu….. a hurá k maminkám.

Tak v létě 2014 zase AHÓOOOOOJ, Netopýři !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

FOTODOKUMENTACE

Napsat komentář