Reporty z tábora II. běh:

Děkujeme všem za projevená poděkování a pochvalu za naší táborovou práci.

Chtěli bysme poděkovat celému kolektivu z druhého běhu letního tábora Netopýr. Náš syn Adam Werner absolvoval Váš tábor už po třetí a vždy se vrátil maximálně spokojený. Tábor se mu zvlášť letos moc líbil a to především díky skvělému kolektivu vedoucích i ostatních zaměstnanců, zvláště kuchařek :-). A za to Vám moc děkujeme. Wernerovi

Měla jsem na posledním turnusu 2 vnoučátku Tomáška a Lukáška Porče. Každý den jsem se dívala na reporty z Vašeho tábora a byla jsem nadšena tím, jak se o děti perfektně staráte. Moc se mně líbily všechny vaše fotografie a zprávy z tábora. Když jsem mluvila s dětmi, byly velmi spokojeny s pobytem na táboře. Moc Vám děkuji za  to, jak jste se o všechny děti starali. Když jsem  ukázala fotografie našim kamarádům, tak byli nadšeni a říkali, že to musí být úplně výjimečný tábor, protože se s ničím takovým ještě nesetkali. A to mohu potvrdit i já, protože Váš tábor sleduji už asi 4 roky, protože tam jezdí i moje druhá vnoučata Daneček a Petr Vadinský. Všechny  4 naše vnoučata se chtějí příští rok na Váš tábor vrátit. Takže si myslím, že to je perfektní vizitka pro vaši činnost. Tímto Vám děkuji za obětavost a péči, kterou všem dětem věnujete a za perfektní hry. Pozdravuji také paní Aničku Petrilákovou a pana Kulta. Možná , že si na mě ještě vzpomenete. S pozdravem bývalá pracovnice odboru školství a Vaše velká příznivkyně Vlasta Vadinská, již 6 let důchodkyně z Vlčí Hory

Děkujeme za super tábor, děti jsou nadšené, plné dojmů, také se těší na příští rok  ky, Klára Brousilová

ZDRAVÍM VÁS VŠECHNY MOC VÁM DĚKUJI ZA VŠE, MARUŠKA PŘIJELA OPĚT MAX SPOKOJENÁ TAKŽE ZA ROK PO ČTVRTÉ PÁPÁPÁ JSTE NEJLEPŠÍ, Vlaďka Laurynová

Zde Vám budeme přinášet pravidelné reporty, zprávičky a fotečky z dění na táboře Netopýr v termínu 2. 8. – 12. 8. 2014

Rozdělení dětí do družin:

1. oddíl – družina LANCELOTI s hlavní rytířkou Lenkou tvoří: Radeček B., Šimon D., Pavlík F., Honzík M., Mathias D., Filip K., Tomáš D., Tomáš P., Matyáš B., Kačka Z., Klárka T., Kačka B., Dianka R., Terezka H.

IMG_6687

2. oddíl – družina BARBIKÁNI s hlavní rytířkou Nikčou tvoří: Bertík N., Vilík N., Patrik L., Matěj T., Matěj L., Matyáš P., Adam W., Pepíček B., Marek Z., Ondra Š., Barča B., Šárka Kh., Vikinka P., Darča K., Adélka Č., Kristýnka Š., Barča H., Laurinka K., Lukáš P.

IMG_6688

3. oddíl – družina REBELIX s hlavním rytířem Radkem tvoří: Míša B., Jirka D., Adam F., Lucka H., Beata H., Radek K., Maruška L., Terezka P., Domča P., Míša R., Vojta S., Anetka S., Anežka Š., Klárka T., Miluška V., David Z.

IMG_6689

Sledujte náš facebook !! Už od čtvrtka vám budeme postupně dávat na náš facebook pokřiky jednotlivých družin 

11. den – úterý 12. 8.

…. a protože prázdniny ještě nekončí a RS Netopýr jede dál, dnes vaříme „pod dohledem“ Ládi Hrušky aneb dnešní reportáž z Talent Campu v RS Netopýr sledujte v TV novinách na TV NOVA již tento čtvrtek

Poslední budíček, poslední snídanička (domácí mazanec čerstvě upečený, kakaíčko), poslední nástup a poslední pokřik bojový i PÝR, PÝR … NETOPÝR  a hurááááá domů k maminkám. Čeká na Vás určitě výýýborný obídek. Tak za rok zase AHÓÓÓÓJ

10. den – pondělí 11. 8.

Předposlední den v Netopýru byl velmi akční. Nepřátelští Sasové nám ukradli naše vlajky, rytíři Krále Artuše se však nevzdávali a rozhodli se vlajky vybojovat nazpět. Král Artuš byl hlavní vůdce a velil jednotlivým družinám – Lancelotům, Barbikánům i Rebelixům. Museli čelit početné armádě Sasů, stříleli po nich paperbally a každý si nesl pouze svůj – jeden život. Boj to byl urputný, dlouhý, ale zábavný. Dokonce Sasové převzali jednoho zajatce z řad Lancelotů. Nakonec se však vše obrátilo ve prospěch rytířů a zajatce z řad Sasů získali naši rytíři. A jak s ním naložili? Pod vedením Krále Artuše jej svrhli do hlubokého jezera !!!! Závěr hry byl ukončen až v pozdních večerních hodinách, kdy Král Artuš pasoval nejlepší z nejlepších ze stavu šlechtického do rytířského stavu, čímž se stali tito vyvolení Rytíři  Kulatého Stolu:

Za Lanceloty: Kačka B., Filip K.

Za Barbikány: Darča K., Adam W.,

Za Rebelix: Maruška L., Jirka D. (Džambulka)

9. den – neděle 10. 8.

Blížíme se do finále. Je před námi takřka předposlední den tábora, času moc nezbývá… :-(. Den si však náležitě užijeme. Od rána opět parno jak na Sahaře a do toho krásně čerstvý vítr. Ráno jsme si trošku přispali a na snídani šli až na 9hodinu. Pochutnali jsme si na vajíčkové pomazánce na čerstvém chlebíku, ovocné míse či makovém závinu nebo marmeládičce….. Po snídani jsme se vydali do městečka utrácet poslední korunky či nakoupit nějakou tu památku a sladkost. Po příchodu jsem si lebedili na hřišti a vlastně piknikovali – tedy papkali to, co jsme si každý ve městě pořídil. Po obědě (svíčková omáčka s knedlíčkem) a odpoledním klidu si každá družina zvolila svoji službu, aby nabízela co nejvíce atraktivní a přitažlivé posloužení ostatním. Tu bylo masérství, tu kadeřnictví, tu kosmetika, tu pedikúra, tam osvěžení vodou či tetovací salón…. apod. Prostě relax odpoledne. I přes avizovaný déšt a průtrž, jsme se rozhodli na večerní program pro táborák. A stihli jsme to. Žádný déšť ani vichr /zatím…. 🙂 / Děti si opekly buřtíka, zazpívali, zahráli hry a hurá do hajan.

8. den – sobota 9. 8.

Krásnou sobotu přejeme z Netopýra ! Opět den jak malovaný. Máme však před sebou spouuuustu práce. Ráno, po snídani (cornflakes s čokokuličkami, ovoce, mléko) děti hrály zábavnou hru – měnil až vyměnil. Úkolem bylo rozdělení do trojic, která se během hry nesměla pustit a u jednotlivých vedoucích družin hledat ten správný předmět vhodný k výměně dalšího, hodnotnějšího předmětu. Výsledkem celého výměnného obchodu bylo získat zlatý galon, což se nakonec úspěšně podařilo všem trojicím. Po obědě (segedinský guláš s knedlíčkem, polévka vývar s kapáním) měly družiny práci s přípravami na večerní kulturní šou. Práci si daly tedy pořádnou, jelikož večer byl úúúúžasný, vtipný a velmi vydařený. Po večeři (kuřecí maso na čínský způsob s rýží) to vypuklo. Čekali jsme na setmění, aby večer měl tu správnou atmosféru. Moderování se zhostil náš host, letitý netopýří táborník – Michal Kratochvíl z TV NOVA a dostal děti do pořádného varu, který byl zakončen venkovní diskotékou v amfiteátru ve 22.30 hodin. Tento den jsme měli ještě jednu vzácnou návštěvu v RS Netopýr…. přijela nás navštívit paní Gabriela Vránová, herečka Národního divadla, která je blízkou známou jednoho z lektorů působícího v těchto dnech na táboře Netopýr .. 🙂

7. den – pátek 8. 8.

Dnešní pátek byl spíše odpočinkový. Konečně se také v tomto teplém dni dostalo i na koupáníčko. Ale hezky popořadě. Dopoledne jsme trochu sportovali, tedy vlastně, jenom kdo chtěl. Každý z táborníků se mohl sám rozhodnout, který druh činnosti chce vykonávat. Děti mohly cvičit aerobik, hrát fotbálek, vytvářet – tedy rukodělná činnost či hrát společenské hry. Po obědě (karbanátek s bramborem, zeleninový salát a rajská polévka) jsme ani nedrželi polední klid a vydali se hned k vodě. Konečně se také trochu osvěžit po těch náročných bojích :-). Vydrželo nám to celé odpoledne a do tábora jsem se vrátili až na večeři. Čekalo na nás vepřové na paprice s těstovinkami. MňAM. S králem Artušem jsem se dnes také setkali, dával nám však rady do života než rady k boji….. 🙂 – ty až zase zítra……….

6. den – čtvrtek 7. 8. 

Zdravíme vás všichni ve zdraví z Netopýra !! Dnešní den byl opravdu náročný. Ráno jsme začali pěkně zdravě – rozcvičkou, kdy nás do Netopýra přišel rozhýbat PSY se svým Gangastyle (mrkněte na první dvě fotky :-). Během dopoledne se každá družina vydala cestou necestou, polem, nepolem, aby prozkoumala svá i cizí území, neboť ve vzduchu se to chýlilo k pořádnému boji…… a tento boj právě nastal odpoledne. Naši rytíři se však ještě stihli posilnit obědovým menu (polévka s dinosaury, vepřový gulášek s rýží) a poté vyrazili k dalšími průzkumu. Avšak po návratu zpět, do tábora, zjistili, že tábor je vzhůru nohama. Sasové napadli naše území a taktéž zajali jednoho z rytířů, který neohlídal tábor. Sasové však nechali značenou cestu, aby se rytíři Krále Artuše mohli utkat v boji o Camelot. Vydali se tak najít Sasy, aby mohli s nimi hrdě bojovat. Cesta je zavedla až na území nepřátel  (horská chata Vilda), kde svedli vskutku hrdinský boj až do pozdních večerních hodin (i večeři – čočka se šunkovými mašličkami a cibulkou, jsme museli časově posunout na 19.30 hodin.. 🙂  ). Avšak ani tento boj naše hrdiny neudolal a večer ještě řádili a oslavovali své vítězství na diskotéce….

5. den – středa 6. 8.

Dnešní den nebyl zrovna moc sluníčkovej. Na naší výborné táborové náladě to však nic nemění. Ráno král Artuš vyhlásil možnost zvýšit si svůj výdělek v místním Kasínu. Všichni rytíři z družin toto velice rádi přivítali a den začal z vesela…. :-). Po obědě (ovocné kynuté knedlíky se smetánkovou polevou a hrachová polévka s opečenou houskou) začal ten pravý boj znamení  hry s názvem Excalibur. Všechny družiny se vydaly kousek od tábora na další artušovskou hru. Cílem bylo bránit svá vlastní území a naopak z cizího se snažit vzít co nejvíce peněz, surovin a dalších cenných komodit a to bez toho, aniž by se dětí jejich protihráči dotkli. Výsledkem boje je stavba hradu Camelot. Byla to docela sranda a děti se opravdu hodně pobavily.  Již zítra se strhne o tento hrad Camelot bitva na cizím území. Držte našim rytířům palce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. den – úterý 5. 8. 

Dobrý den vám všem z Netopýra !! Sluníčko svítí již od samého rána, čeká nás náročný, ale zábavný den. Po snídani a nezbytném úklidu král Artuš vyslal družiny na důležitou zkoušku, jak dokáží bránit svá území v případě útoku nepřátel. Družiny se mezi sebou vzájemně napadaly a kradly si navzájem své cenné bohatství, tak, aby dokázaly, že zvládají jak bránit, tak i útočit. Nejlepší obránci se projevili nakonec rytíři z 2. oddílu – Barbikáni. Naopak, nejvíce posílit obranné řady musí Lanceloti.

Po vydatném obědě (vepřové maso s dušenou mrkvičkou, nové brambory a krémová pórková polévka) následoval zasloužený odpočinek. Naši rytíři vědí, že dnes již bojovat nemusí. Ovšem během odpoledne museli zvládnout nácvik na večerní šou a zábavný program. Král Artuš totiž vyhlásil, že hledá šaška na panském nádvoří. Po večeři (zeleninové rizoto, červená řepa) se jednotlivé družiny se předváděly tak, aby co nejvíce pobavily Krále Artuše a získaly si tento post. Např. …. historickým tancem, tancem princezen na hradě, scénkami, apod…. Den byl ukončen až ve 23.30, kdy znavení rytíři usnuli jako špalci 🙂

 

 

3. den – pondělí 4. 8.

Včerejší déšť a bouřka nám setkání s rytířem Artušem přerušila. Dnešního rána se však dočkali všichni, kteří netrpělivě očekávali vytáhnutí kouzelného meče Excalibur. Po ranním posilnění se odehrála první bitva o meč. Sjeli se všichni silní rytíři z okolí, aby se pokusili vytáhnout kouzelný meč. Nikomu se však toto nepodařilo. Až poslední, vyvolený, rytíř Artuš, po skolení posledního rytíře,  meč vytáhl a tím začala naše hra……

Po obídku (knedlo, vepřo, zelo) a řádném odpočinku si členové jednotlivých družin volili svá jména, vylepšovali svou bojovou výstroj (táborové tričko), tvořili výzbroj (bojový štít a vlajku). Toto vše se zúročilo při večerním příchodu Krále Artuše, kdy pasoval nové rytíře družin. Posilněni vydatnou večeří (špagety s italskou omáčkou) poté odešly všechny družiny na Boj o území.

2. den – neděle 3. 8.

Krásné slunečné počasí nás provázelo skoro po celý nedělní den. Teplý letní den zakončil až večerní déšť, což vůůůůbec nevadilo našim táborníkům. Po snídani jednotlivé oddíly vyrazily na prohlídku okolí, děti hrály seznamovací hry či oddílové (míčové) hry v areálu tábora. Odpoledne, po obědě (nudlové polívčičce a švédských masových koulích v rajské omáčce s těstovinkami) vyrazily lesem na výlet, na hrad Tolštejn, jelikož v nadcházejících dnech moc času na výletování nezbude…. :-). Dnešního večera se totiž setkají s budoucím králem Artušem a tím začne jejich dobrodružství. Čekání v dešti jim zkrátila seznamovací diskotéka alá tuc, tuc,  trs, trs, trsy trsy……   a whooopa Ganganstyle…….. 🙂

1. den – sobota 2. 8.

Dnešní sobotní příjezdový den máme za sebou. I přes horké a dusné počasí, všechny děti dorazily do RS Netopýr v pořádku a bez jakékoliv újmy v autobuse. Ihned po příjezdu byly rozděleny do týmů/oddílů, řádně se ubytovaly na chatičkách a ten kdo je zde poprvé, byl seznámen s areálem a všichni se pak seznamovali s kamarády v oddíle. Po večeři (rozlítaní ptáčci s rýži) byl malý – seznamovací nástup, kde se děti dozvídají spíše organizační a táborová pravidla. Těšíme se na zítřek, jelikož zítra nastává Den D, tedy příchod Artuše a jeho družiny…..

Napsat komentář