Reporty z tábora NETOPÝR

Zde Vám budeme přinášet pravidelné reporty, zprávičky a fotečky z dění na táboře Netopýr v termínu 2. 8. – 14. 8. 2015

Rozdělení dětí do soutěžních týmů:

Pro letošek jsme zvolili jinou formu organizace celotáborové hry, a to takovou, že děti soutěží ne podle oddílů, jak bylo zvykem v předchozích letech, ale celý tábor je namixován rovnoměrným poměrem malých/velkých do pěti soutěžních týmů. Vždy, když se zavelí mimoňský povel „ZADEEEEEEK „, tak se děti na soutěžní hru z jednotlivých oddílů přesunou do svého týmu a budou tak po celou dobu tábora vzájemně porovnávat své síly, které jsou nyní absolutně vyrovnané :-).

Tým Štuartíků s hlavními mimoňkami Lenkou a Andy: Michael S., Pepa L., Petra Š., Viktorka P., Vítek H., Lukáš C., Štěpán S., Maruška L., Vojta M., Adélka Č., Kuba Sch., Michala R., Tomáš P., Sabina V., Tomáš L., Denis D., Natálka V., Dianka R., Adámek R., Matěj B.

IMG_9919

Tým Kevíků s hlavními mimoni Honzou a Yvetkou: Šimon M., Bára H., David Z., Šimon D., Pavel F., Honzík M., Anetka S., Bára K., Darina K., Jakub P., Lukáš P., Jára S., Petr K., Kristýnka M., Domča B., Honza M., Káťa F., Vincent K., Michal M., Ládík B.

IMG_9920

Tým Kšanďáků s hlavními mimoni Nikčou a Davem: Kristýna Š., Šárka J., Radek K., Matěj L., Adam W., Vítek K., Bára B., Kamča Z., Anička K., Vája V., Matyáš M., Tomáš D., Pavel K., Kristýna J., Jáchym B., Matthias D., Zuzka N., Samuel M., Lucka F., Viktorka L., Laurinka K.

IMG_9939

Tým Banánů s hlavními mimoni Lůcou a Davem two: Jirka J., Klára T., Magda V., Matyáš P., Ondra P., Terka P., Matěj B., Monča K., Martin L., Eda N., Beáta H., Tina G., Barča K., Marek S., Vojta S., Tadeáš P., Kačenka B., Maxim K., Tomášek D., Karlička Z.

IMG_9933

Tým Řádů Mimoňů s hlavními mimoni Petrou a Radkem: Ríša K., Adam J., Lucka H., Nela Š., Radim H., Pavla H., Kaťa J., David Z., Ondra V., Terka T., Tomáš V., Marek H., Daneček V., Janička M., Ráďa B., Karolínka P., Terezka H, Kačka Z., Šimon P., Vendulka V.

IMG_9931

Vážení rodičové, pokud jste zjistili, že vaše dítko není s kamarádem/kou spolu v týmu, nesmuťte, jelikož ani děti nesmutní. Hrají sice proti sobě, ale jsou celý den spolu v oddíle a chatičku taktéž spolu obývají…. 🙂

Představujeme vám i táborové oddíly:

1. oddíl – vedoucí Lenka a Andy:

IMG_9916

2. oddíl – vedoucí Honza a Yvetka:

IMG_9907

3. oddíl – vedoucí Nikča a Dave:

 

IMG_9900

4. oddíl – vedoucí Lucka a Dave two:

IMG_9896

 

5. oddíl – vedoucí Radek a Petra:

IMG_9888

Kdo se o Vaše ratolesti stará ?

Představujeme Vám velké Mimoňky a Mimoně, kteří se o malá Mimoňátka starají:

Mimoň Bob – alias Džambulka (praktikant Jiřík), vedoucí Andrejka, vedoucí Yvetka, zástupce hlavase Simča, vedoucí Nikča, vedoucí Lucka, vedoucí Petra, vedoucí Leni, vedoucí Radek, David 1, David 2, Honza, praktikantky Adélka a Petra, zdravotnice Danča a Janča a v neposlední řadě samozřejmě hlavas Peetrsáček …. a ještě také nočník David 3 (který zrovna spí, jak jinak)

Milí rodičové – aktuální zprávy o dění na LT Netopýr najdete také na Facebooku! Tam dáváme i videa a hlavně v některých dnech přidáváme fotky i v průběhu dne! TAdy přinášíme vždy souhrny jednotlivých dnů. Adresa: https://www.facebook.com/LtNetopyrOsCentrumRoku.

13. DEN – 14. 8.:

Poslední budíček, poslední nástup, rozloučení a taktéž poslední Pýr Pýr – Netopýr, Pýrek-Pýrek-Netopýrek, Šmidra-Vydra, Bratři…ve zbrani, Bello!!!  Tak čusík opět na nějaké netopýří akcičce 🙂

12. DEN – 13. 8.:

Máme tady poslední táborový den a s ním i poslední report dne. Dnes dopoledne jsem pro již unavené Mimoně připravili tzv.Kroužkové dopoledne. Děti si mohly vybrat ze 4 aktivit, které chtějí dělat a dle toho se pak také rozdělili. Konec tábora, velká vedra a i přes upravený program, kde byly akční běhací hry nahrazeny méně fyzicky náročnějším, stálo za tím, že si převážná část dětí vybrala hlavně relax u kina s filmem Já Padouch 2. Ale našli se i tací, co si šli zasportovat (fotbálek, pinčes, přehazka). V první části dopoledne byl program ze všech nejnudnější.Balení. Ve druhé části odpoledne ale přišel vrchol tábora a vyhlášení výsledků. Jak si týmy vedou mohli všichni sledovat na veřejné lavici, kde byly Mimoníci zasazeny do plata. Připomeneme, za za umístění ve hře dostaly týmy 1-5 Mimoníků. Za 15 Mimoníků si pak jej mohli vyměnit za 1 Big Mimoně. Těsně před vyhlášením, byly 3 týmy na stejno. (Banáni, Řád Mimoňů a Kšanďáci) za nimi pak Kevíci a Sťuartíci. Aby byl moment překvapení až do poslední chvíle. Jednu hru, která se hrála uprostřed tábora jsme do této chvíle nevyhlásili. Její výsledky pak rozhodli o tom, že celotáborovou hru Mimoni vyhráli dva týmy. Řád Mimoňů a Kšanďáci. Ostatní týmy pak měly všichni shodně bodů.Vítězové měli pak právo přednosti na závěrečné dražbě a nákupu. Mimoňské ceny byly letos pěkně vyladěné a dražba nebrala konce. Nakonec si každé dítko něco vybralo a nikdo neodjížděl s prázdnou. Ti hodnější si ale nakoupili o něco více 🙂 . No a tak jak to bývá poslední den tábora, byla závěrečná diskotéka. Vedoucí tancovali s dětmi celou diskotéku, převlékali se do vtipných kostýmů a všichni si to náramně užívali. Při zvuku posledních songů a upozornění, že se blížíme do finále, se dostavili první slzičky a to dokonce i u těch nejstarších. Co dodat. Letošní tábor se opět vydařil, mohlo jen trochu zapršet a nebýt tolik vos, ale s tím nic nenaděláme. Děkujeme za pochvaly, které nám píšete na Facebook i soukromě. Doufáme, že se za rok s mnohými opět shledáme….Pýr Pýr – Netopýr, Pýrek-Pýrek-Netopýrek, Šmidra-Vydra, Bratři…ve zbrani, Bello!!!

11. DEN – 12. 8.:

Letos vedoucí nemusí moc budit. Letos sluníčko budí za ně. Blížíme se pomalu ke konci a na dnešní den byl tzv. kulturní. Týmy pilně nacvičovaly svá vystoupení na večerní Mimoňskou show. Ta měla celkem 4 disciplíny. V první si děti nacvičily scénku na nějakou reklamu. Diváci a porota pak museli uhádnout, o jakou reklamu se jedná. Ve druhé disciplíně pak sehráli scénku, která pobavila diváky ve filmu Mimoni nebo Já padouch. Ve třetí disciplíně si děti nacvičily videoklip na jím zvolenou písničku. Parket se nám pěkně roztančil. Poslední disciplínou pak jsme zakončili mimoňsky. Týmy měly za úkol nacvičit BANANA SONG. Nejznámější scénka z Mimoňů. Večerní show doprovázeli ještě vystoupení vedoucích a tak jsme si večer pěkně užili na úkor tvrdé dopolední a odpolední práci 🙂 Zítra finišujeme….Nejvíc se děti těší na dražbu o mimoňské ceny a závěrečnou diskošku. A někteří se dokonce nechali slyšet, že se těší už na další tábor za rok 😀 To nás velmi těší……. Je to ta nejlepší odměna za naší práci. Zároveň nás velice těší už ted probíhající pochvaly rodičů na našem facebooku, moc si toho vážíme 🙂

10. DEN – . 11. 8.:

Bellooooooo !!!  Dnes jsme vstávali do příjemného deštivého rána. Teploty klesly na příjemných 20 C a po dešti byl nádherný vzduch. Tak asi takto bychom rádi začínali dnešní report ale bohužel 🙂 vstávačka byla stejná jako v předchozích dnech. Mazání, kšiltovky, pitný režim…každodenní rutina. Pro děti jsme na dnešní den připravili jednu z nejvíce oblíbených her – Mimoňské služby. Týmy si vytvořily dvě až tři živnosti a nápady byly různorodé. Ostatní děti si pak chodily po celém táboře užívat. Mohly navštívit třeba kadeřnický salon, masáže, čajovnu či ochlazovací stanoviště. Velký úspěch měl i fotokoutek. Za každou službu samozřejmě museli děti zaplatit Europýry. Služba, která pak nejvíce vydělala, vyhrála. Tato hra se ale možná hrála naposled, uvidíme, jak dopadne zákon o registrovaných pokladnách. :-D. Dopoledne tedy probíhaly přípravy a po odpoledne se hra rozjela. Po večerním nástupu jsme se společně odebrali na  spodní volejbalové hřiště, kde už na nás čekala zpráva od Grua, ve které nám sdělil, že naším úkolem je nácvik na další boj s Vektorem. Úkolem všech týmů byl hod žhavou koulí na soupeřovo pole v časovém limitu 3 minut. Cílem celé hry bylo mít na svém hracím poli po skončení časového limitu méně žhavých koulí, než soupeř. Všem týmům se dařilo na výbornou a při soutěžních bojích byla nejen cítit, ale především i slyšet podpora od ostatních týmů. Myslíme si, že na závěrečný boj s Vektorem jsme řádně připraveni.

9. DEN – 10. 8.:

Dnes se v naší mimoňské vesnici objevili krupiéři z nedalekého KASÍNA! Táborové kasíno je jedna z velmi oblíbených her dětí v netopýrském táboře. Jako už tradičně se soutěžilo hned v několika disciplínách. Například: automat, kámen nůžky papír, chytni klíč, větší bere nebo pomíchané obrázky. Úkolů bylo celkem jedenáct. Mimoňové měli možnost vydělat si dostatek peněz do závěrečné části tábora, kde budou moci svoje těžce vydělané europýry řádně utratit. Ovšem výhry na jednotlivých stanovištích nebyly vždy jednoznačné. Naši speciálně školení krupiéři dělali vše proto, aby mimoňky a mimoňě obrali o každý europýr. Naštěstí naše Kasíno Vektor nepřepadl, a proto se vydělávalo celé dopoledne. Vše se neslo v pohodovém duchu a parádní atmosféru dotváří sluníčko, které nám letos opravdu přeje. Protože sluníčko stále neustává, připravil si pro nás náš Big mimoň mimoňskou vodní olympiádu. Všechny týmy se převlékly do plavek a vydaly se směr táborový green, kde už na všechny čekaly připravené ,,mokré úkoly“. Netradiční vodní disciplíny si užili i vedoucí, kteří na přání dětí museli skočit s rozeběhem a nějakou kreaci ve výskoku do bazénku 🙂 Fotky mluví za vše. V těchto dnech letních dnech jsou děti v pořádku, mažeme je a samozřejmě přizpůsobujeme program dle počasí. Tudíž pokud se zrovna nejdeme koupat, hrajeme vodní hry včetně stříkaní hadicí a děti si tento způsob osvěžení užijí více, než klasické polehávání u vody, které je po prvním vykoupáni nudí. Na večerní program přijela PARTIČKA. Zábavný program netřeba více představovat. V příjemných večerních teplotách se děti pobavily na úkor vedoucích a jejich bláznivých scének.  Celotáborová Hra je velmi vyrovnaná, mírně vede tým Řád Mimoňů a zabrat by měli Sťuartíci. Ještě máme ale několik her, kde se vše může otočit. Největšími zlobidly jsou jak jinak než vosy. Ty útočí hlava nehlava a naše zdravotnice Danča získá na táboře osvědčení na ošetření vosích bodnutí. Po zdravotní stránce jsme (klep,klep,klep) neřešili žádně vážnější úrazy. Náš tým vedoucích dělá maximum pro spokojenost Vašich dětí, odměnou jim je tzv.Táborová pošta, kde si dětí posílají dopisy mezi sebou a právě plno dopísků je adresováno právě vedoucím s děkovným textem či obrázkem. Tábor ale nekončí…..Jedeme dál-do pátku daleko 😀

8. DEN – 9. 8.:

Bello, po vydařených výletních dnech jsme tento den opět nastartovali v rytmu táborových her na téma Mimoni. Hned z rána se nám obloha zatáhla a úplně poprvé si děti vyzkoušely, jaké to je mít tepláky a mikinu. Ochlazení bylo velmi příjemné. Bohužel nevydrželo moc dlouho. Sluníčko se přihlásilo hned u první hry, kdy Mimoni nacházeli tajné Vektorovi skrýše a bez povšimnutí jeho hlídek sem tam něco uloupili pro svého Grua. Vektor ale několik Mimoňů zajal. V druhé části hry, museli Mimoni zajatce vykoupit. Vektor si vymyslel, že chce tzv.Černé karty. Sehnat ale takovou Černou kartu nebylo jednoduché a než ji Mimoni sehnali na obecním tržišti, prošlo jim několik karet jiné barvy, než se dostali k té pravé. Našláplé dopoledne, oběd, polední klid a nástup vystřídala akční lesní hra Vektorova ulička. S Vektorem se tady neustále bojuje a to se už prosakuji zvěsti, že se k němu připojí jakási Vodkráglová. V uličce se děti snažily proběhnout do bodovací území, aniž by je zasáhli strážci území. Komu se uličku podařilo proběhnout, vybral si tajnou kartičku s body a následně hrál s překupníkem o Mimoně do svého týmu. Po nabitém dni následovalo již druhé dovádění na párty MIMOŇŮ aneb Discotéka. Vedoucí byli svědky prvních zamilovaných slziček a tábor se jednoznačně shodl , že na té závěrečné párty to musí býti samý ploužák 🙂

7. DEN – 8. 8.:

Dnešní den byl opět, dá se říci, odpočinkový. Vyměnili jsme role a tentokrát na výlet odjely děti ze starších oddílů. I pro ně byla připravena spoustu vodní atrakcí na Olešce. Jízdu vláčkem si někteří zkrátily i spánkem /viz foto/ 🙂 a to je dobře …… První tři oddíly trávily odpočinkový den v táboře, avšak aktivně. Během dopoledne si skočily na nějakou tu mnamku do městečka a po obídku (vepřové masíčko v mrkvi, brambůrek) a odpočinku řádily celé odpoledne taktéž u vody. Nejdříve jsme zvolili klidné vodní hry v našem táborovém rybníku a potom šlo do tuhého. Nakonec všech vodních her a soutěží se strhla vodní bitka. Děti se jaksepatří osvěžily a zároveň jsme zalili trávník, aby nebyl úúúúplně vysušený. Po večeři (kuřecí čína s rýží) děti shlédly v klidu před spaním film ……  a jaký jiný než:  M I M O N I  ……………. 🙂 . Tak zase zítra a to už opět plně v táborových hrách …… BELLO

6. DEN – 7. 8.:

Na dnešní parný den byl záměrně připraven celodenní výlet na Starou Olešku, kde se děti náramně vyřádily, a to hlavně ve vodě. Nejdříve jsme si ale museli poradit se snídaní a hlavně u menších mimoňů se zabalením potřebných věcí. Vše se zvládlo dle časového harmonogramu a první tři oddíly se vydaly na nádraží do Jedlové. Jízdou vláčkem se děti pokochaly místní krajinou a ve Veselém pod Rabštejnem vlak opustily, aby se vydaly vstříc Olešce. Pro děti byly objednány hned tři atrakce. Nejvíce slavil úspěch Aquazorbing a Bumper koule. Ti nejmenší se svezli i v labutích s volantem, které mírně pohání motůrek. Oddíl, který měl volno, hrál hru, které říkáme „chleba“. Hra spočívá v opalovačce a polehávání na dece.. :-). Samozřejmostí byla koupačka a hry ve vodě. Kolem 16. hodiny jsme pak odcházeli zpět na vlak a absolvovali stejnou cestu, tentokrát pozpátku. S myšlenkou na zaslouženou večeři jsem se dostali do Netopýra, posilnili se (vepřové masíčko na paprice s těstovinami a nekonečnéééééé přííííídavky) a shlédli vtipný nástup. Po nástupu byl vyhlášen odpočinek a regenerace. Od „vos“ na střeše jsme se pak dozvěděli, že se dnešní výlet dětem mooooc líbil. Důkazem jsou úžasné fotečky, kterých vám pár představujeme. Starší oddíly (4. a 5. oddíl) dnes měly dopoledne oddílový program. Odpoledne pak také koupačku v místním sportovním areálu. V těchto tropických dnech vynecháváme běhací hry a proto i zítra je koupačka jasnou volbou. Na výlet odjíždí tentokrát tyto starší oddíly. Příběh Mimoni bude pokračovat v neděli.

 

5. DEN – 6. 8.:

Trochu větrné ale, slunečné ráno v Netopýru nás opět naladilo na dobrou náladu. Cesta za Vektorem nebude nijak jednoduchá, a proto se naše týmy společně se svými vedoucími rozhodli na tuto strastiplnou cestu řádně připravit. Nejprve si děti společně vyrobily měšec se znaky svého týmu na peníze, které včerejší den ukořistili pro Grua. Následovala příprava pokřiků a hesel, výroba oddílového big mimoně a společné sbírání sil na odpoledne, přesně tak, jak jim poradil jejich zloduch Gru. Big mimoňové se týmům opravdu povedli a žlutá barva našich mimoňských ,,kámošů“ prosvěcující celý tábor se rozrostla o další žluťáky. Po výborném obídku (knedlo, vepřo, zelo) a řádném odpočinku se tentokrát oddíly (ne týmy) vydaly v časovém rozmezí na další etapovou hru za Vektorem. Po cestě je čekalo mnoho opravdu trhlých mimoňských úkolů. Cestu v tomto opravdu  horkém počasí zvládly všechny mimoňské oddíly na výbornou a to samé můžeme říct i o plnění jejich úkolů. V závěrečné části cesty se všechny oddíly dopátraly k Vektorovu úkrytu  a odcizily mu zbraň obsahující zmenšovací paprsek, kterou Gru potřebuje k uskutečnění svého padouchovského plánu. Večerní program (k večeři byla čočka se šunčičkou, ale tak dobrá, že se po ní jen zaprášilo 🙂 ) byl zaměřen na získávání sil na boj s Vektorem! Všechny týmy ukázaly své svaly v přetahované. Boje byly naprosto vyrovnané. Ptáte se kdo vyhrál ? To se nechte překvapit. V příštích reportech poodhalíme prozatímní výsledky našich mimoňských týmů v letošní celotáborové hře. Takže Bello a zítra opět ćágo!

4. DEN – 5. 8.:

I dnes jsme se probudili do slunečného dne a proto jsme se s dobrou náladou vrhli na plnění dalších úkolů v naší celotáborové hře. Dopoledne se naše stočlenná parta mimoňů přesunula po časové ose do doby Napoleonských válek, kde i zde hledala svého padoucha. Dnešním úkolem všech týmů byli takzvané dostihy, ve kterých šlo především o rychlost a spolupráci celého týmu. Naši mimoňové se na malou chvíli proměnili v koně a jezdce. Cílem celé hry bylo překonat společně několik překážek na předem připravené trase, napojit svého jezdce a  vyměnit kopyta. Všem se hra moc líbila a atmosféra koňských závodů byla opravdu parádní. Poté měly všechny oddíly vlastní týmový program. Po obědě a svačince (vepřové maso na kmíně s rýží, svačina: ovocný koláč a švestičky)  k nám na nástup dorazila první oficiální zpráva od Grua, ve které požádal své mimoně o nakradení dostatku peněz na zmenšovací zbraň, se kterou má v plánu ukrást měsíc. Gru si libuje ve všem špatném. Vyzbrojen svým arzenálem zmenšovacích paprsků poráží vše, co mu stojí v cestě.  Naši mimoňové se do svého úkolu vrhli doslova po hlavě. Ukrást peníze nebylo ale nijak jednoduché. Banku střežilo hned několik hlídačů skládajících se z vrb mlátiček, vodního pistolníka a bombmana, který zasahoval mimoně bombami (míčky). Při jakémkoliv zásahu se musel mimoň na malou chvíli vzdálit od trezoru a zkusit svůj pokus o nakradení vytouženého lupu později. Nakonec se ale všem týmům podařilo získat poměrně tučné částky pro svého zlouna Grua. Po zapečených těstovinách, které byly k večeři nás čekalo největší překvapení. Gru si pro svůj lup přišel osobně a své mimoně tím náležitě potěšil. Při této milé příležitosti jim zadal ihned další úkol –  společný boj proti jeho rivalovi VEKTOROVI. Uvidíme, jak zítřejší boj dopadne. DRŽTE NÁM PALCE BELLO !

3. DEN – 4. 8.:

Hlásíme se po velmi úspěšné diskošce z dalšího dne Mimoňského tábora. Na některé žluté potvůrky již dopadla táborová únava a vedoucí poprvé museli některé děti budit. Pravdou je, že program, který je připraven, je nabitý a únava bude postupně přicházet i na ty nejstarší Mimoně. Dopoledne byl vyčleněn čas pro oddílový program. Převážná část oddílů si tvořily své Mimoně a zdobily si tak svoji chatičku. Jiní si zahráli bláznivé hry v rámci svého oddílu. Počasí nám tady přeje a tak jsme stále na čerstvém vzduchu. Odpoledne nás čekala návštěva našeho oblíbeného lesního plácku Bédi, kde jsme sehráli akční hru Časová indície. Tým si vytvořil dvojičky, které si běhaly pro indície, ze kterých měly poznat časové období (Doba ledová, Středověk…), kterými si Mimoni prošli, než našli svého padoucha Grua. Příběh jsme si táborově malinko upravili, takže kdo viděl MIMONĚ nedávno v kině, nedivte se, že není vše dle filmového příběhu 🙂 Aby to Mimoni neměli jednoduché, číslo indície (bylo jich celkem 24) určoval aspekt náhody-hod kostkou. Na závěr této hry si zkusili i sami vedoucí, jaké to je běhat v lese a hlasitě podporováni dětmi, splnili několik úkolů. Večer se všichni pobavili nad televizní hrou „Jsi chytřejší než páťák“, kde se ukázalo, jak jsou někteří vedoucí dlouho z lavic základní školy. Tento večerní program slavil úspěch :-).

2. DEN – 3. 8.:

Zdravíme rodiče našich mimoňů a podáváme report z oficiálně prvního herního dne na táboře. Do dnešního dne nás budilo sluníčko, a proto se nám vstávalo na výbornou. Hned po skvělé snídani jsme se všichni vrhli na první táborové dováděníčko. Na ranním nástupu, který zahájil náš Big boss Peetrs mimoňskou znělkou, nás čekalo rozdělení do soutěžních týmů, což je letos velká novinka. Rozlišujeme tak oddíl a soutěžní tým. Soutěžní tým je složen z řad dětí všech oddílů. Hry jsou více spravedlivé, děti více poznají i jiné vedoucí, ale také ostatní děti. První úkoly nenechaly na sebe dlouho čekat: výroba mimoňského trička podle vylosovaných znaků, společné tvoření mimoňské hymny a pokřiků a na závěr volba týmového Big bosse. Poté odstartovala hra nazvaná ,,Vytlemený mimoň“. Úkolem našich soutěžních týmů bylo přenést vodu jedné strany na druhou a naplnit nádobu, po cestě však byly rozesmíváni našimi vytlemenými mimoni a řada dětí vodu nedoneslo. Úkol to byl pravda nelehký. Táboroví mimoňové jsou totiž školení na hromadu legrace a zábavy a rozesmívat jim jde parádně. Výsledek první soutěže hodnotila naše odporně odborná porota včele s big bossem. Na hlavním večerním nástupu, na který děti doprovodil mimoň Bob, se rozdávali již první mimoňové za umístění v odpolední hře a táborové peníze – Europýry. Nyní už všichni řádí na úvodní diskošce. Zatím se největším nepřítelem našich malých mimoňů nejeví nějaký padouch, ale místní vosy, se kterými se musí bojovat dokonce i o poledním klidu. Zítra náš čeká velká scénka, kdy se poprvé objeví i nějaký ten padouch. Co bude chtít je zatím záhada.                   TAK ZASE ZÍTRA – BELLO !

 

1. DEN – 2. 8.:

Děti dorazily z Děčína do tábora v pořádku. Cestou nebyla jediná přestávka :-). Po rozdělení do oddílů, rozdělení do chatek, vybalování a seznámení s areálem Netopýr následoval zdravotní filtr a příprava na večeři. Po rozlítaných ptáčcích s rýží měly děti svůj první táborový nástup, kde se dozvěděly veškeré informace nejen o táboře, pokynech a táborovém řádu, ale i o celotáborové hře. Je skvělé a tímto moc děkujeme i rodičům, jak suprově připravené děti přijely zahrát si Mimoně. Aniž bychom ještě vůbec zahájili hru, celý tábor je mimoňský a skoro každé z dětí má nějaký mimoňský oblek, tričko či jiný symbol. Moc tímto děkujeme…..  První fotky jsou tu….

Napsat komentář